1. Co je podle vás událostí uplynulého roku v české ekonomice? Je to v případě Česka skutečnost, že ekonomika se po dlouhých letech propadů a stagnace konečně probrala k relativně slušnému růstu? A je možné lepší růstová čísla už spojovat s touto koaliční vládou? Vláda sice už nestraší lidi Řeckem, ale nakonec stále vládne s rozpočtem, který předpřipravil ještě Miroslav Kalousek a dokončil Jiří Rusnok. Do jaké míry lze obnovu růstu spojovat s řízeným oslabením koruny ze strany ČNB? A do jaké míry si jede ekonomika sama - po dlouhých letech útlumu konjunktura přijít nakonec musela?
 
2. Co je podle vás hlavní událostí v evropské ekonomice? Je to skutečnost, že ECB konečně nabírá dech k nestandardním opatřením, tedy především ke kvantitativnímu uvolnění? Vše vypadá, že hranice bude ale rozostřenější a tekutější než by si přáli příznivci jasných plánů. Je to Junckerův investiční plán? Nebo snad francouzská a italská reformní bezzubost?
 
3. Co je hlavní zprávou na globální úrovni? Razance amerického oživení? Nezdar japonské abenomics? Zpomalení v Číně? Pokles cen ropy? Ústup globalizační vlny? Mají fenomény jako ruská agrese na Ukrajinu či řádění Islámského státu vůbec signifikantní vliv na globální ekonomiku?