Sněm ANO se vydařil báječně. Andrej Babiš byl zvolen předsedou 93 procenty hlasů, což je přesně ten poměr, kdy je jasné, kdo je tady šéf, ale už to nevypadá úplně kimirsenovsky. Optimalizace výsledku vyšla na 100 procent.

O víkendu se na Chodově vůbec ukázalo, že Andrej Babiš dokáže své bohaté zkušenosti s optimalizací kreativně rozšířit z daňové oblasti do nejširšího spektra politické práce.

Optimalizována na nové poměry byla diskuse s předsedou. Ta v sobotu neproběhla, protože se předsedy raději nikdo na nic neptal. A v neděli byla většina vznesených dotazů pouze zaznamenána s tím, že budou předsedovi předány. Tak je to optimální, s diskusí to neradno přehánět.

Jednak proto, že je potřeba především makat (a cedit při tom "krev, pot a slzy", jak prohlásil nově zvolený místopředseda Richard Brabec), a hlavně proto, že předseda i bez otázek sám nejlépe ví, co dělá. Geniálně to vyjádřil v kandidátském projevu první místopředseda Jaroslav Faltýnek, když prohlásil cosi ve smyslu, že by si všichni v hnutí asi někdy přáli nechat všechno na předsedovi, protože by nebylo potřeba řešit různé názory. Jej, to by byla optimální úleva!