Kdyby nám to samotné Haló noviny nepřipomněly, asi bychom to přehlédli. Už čtvrtstoletí zde funguje jediný stranický deník v republice, a to filiálka KSČM Haló noviny. Kdo se chce vysmívat, měl by okamžitě přestat. Pořád jde o tiskovinu s desetitícovými náklady (nevíme přesně kolik, komunisté kapitalistickému ověřování nákladu nevěří), kterou může Vojtěch Filip a spol. udržovat své voliče bdělé a získávat nové zbloudilé duše.

O vlivu média svědčí i anketa, kterou si noviny nadělily ke čtvrtstoletí existence. Prezident Miloš Zeman, který už minulý rok novinám dal dlouhý rozhovor, popřál, aby se „nenechaly otrávit konkurencí“. Předseda Senátu Milan Štěch oceňuje, že se „neschovávají za politickou nestrannost“. Jihomoravský hejtman Michal Hašek, věren své poetické duši, z kolébky evropské křesťanské civilizace dokonce na počest periodika pozvedl „imaginární číši“. Janda, Troška, Svěcený, Kratochvílová, Středula, Keller, Kavan a spousty dalších přejí jen to nejlepší deníku, který vykládá historii i současnost dle pokynů ÚV KSČM.

Anketa tak dobře odpovídá na dvě naivní otázky z pražského liberálního ghetta: Jak to může někdo číst? A jak může někdo volit komunisty? Obojí je zjevně možné a spousta veřejně známých postav to podtrhuje.