reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Je správné, aby se Miloš Zeman, jako jediná hlava členského státu EU, účastnil oslav konce druhé světové války v Moskvě?

Ne! Určitě a samozřejmě. Prezident nemůže slavit konec okupační války v zemi, která jinou okupační válku právě provádí. Je to bezprecedentní výsměch Ukrajině.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Účastnit se oslav není problém. Přeci jen, Rusko bylo ve válce důležitý spojenec. Ale nemusel by se účastnit demonstrace soudobé ruské agresivní vojenské síly.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Je zvláštní, že Rusko, ke kterému byly tehdy podobné námjtky jako dnes, bylo pro USA a Velkou Británii žádoucím spojencem proti nacismu.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Ta válka byla dějinná hrůza, zasáhla i nás. Oslavy vítězství jsou na místě, nemělo by to být politikum. Jako politk by tam ale Zeman měl říct něco k dnešku.
Jiří Plocek Jiří Plocek
redaktor a publicista
Účast na přehlídce vojenské síly Ruska za správnou nepovažuji, zvláště když tato síla je použita na Ukrajině. Měl by jednat v souladu s představiteli EU.
Helena Illnerová Helena Illnerová
biochemička
Ptát se mne je téměř zbytečné. Jistěže ne! Zajímala by mne ale odpověď těch, kteří jej volili...
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Byl by to skvělý dar kremelské propagandě. Slavit v zemi, jež okupuje cizí území? Českou republiku by to postavilo proti jejím spojencům. Velmi trapná situace.
Tomáš Vrba Tomáš Vrba
překladatel a editor
Čím dál víc mám pocit, že v případě M. Zemana jakákoliv otázka začínající slovy "Je správné, aby...?" je zcela irelevantní...
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Všem bezmocným přihlížejícím se svou vlastní hlavou to připadá špatné.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Pochopitelně, že NE, zejména po včerejším Putinově oznámení, co vše udělal a co všechno chystal. Zemanovy činy však mluví o jeho kvalitách a s těmi nikdo nehne.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
M. Zeman ukazuje, že mu na společném postupu EU států vůči Rusku nezáleží. Navíc dává mezinárodně najevo, kam vlastně ČR směřuje – tedy na východ. Děkujeme.
Pavel Franc Pavel Franc
programový ředitel Frank Bold
Není! Bylo by to správné pouze v případě, kdyby prezident Zeman jel na oslavy jako oficiální zástupce Evropské unie - ale tak to bohužel není.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Oslavovat tam vítězství v roce 1945 by bylo v pořádku. Problém je účastnit se vojenské přehlídky, když Rusko přepadlo Ukrajinu. Nemá to zapotřebí a dělá ostudu.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Vzhledem k jeho vazbám na ruskou politiku a byznys to není překvapivé chucpe, ale chucpe to je. Proč "slavit" konec dávné války, když Rusko vyvolává války nové?
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama