reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Prezident Miloš Zeman toho ví mnoho, ale bývalého majitele sázkové kanceláře Fortuna a známého textaře Michala Horáčka prý nezná. Horáček je přitom zatím první osobností, která ohlásila možnost kandidatury v příští volbě hlavy státu. Myslíte, že by konkrétně Michal Horáček měl vůbec šanci Miloše Zemana, pokud by oba kandidovali, porazit?

Kdokoliv, kdo se dostane do druhého kola volby, bude mít šanci Miloše Zemana porazit, tedy i pan Horáček.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Michal Horáček by byl výborná volba, ale bohužel není známý natolik, aby dostal dost hlasů.
Tomáš Ježek Tomáš Ježek
vysokoškolský pedagog, VŠE
Znám jej. Nicméně, dlouhodobě tvrdím, že z mnoha zajímavých lidí by se měl vygenerovat jeden kandidát, třeba primárkami podle matematických pravidel Demokracie 2.1. Chaotickým přebíráním možných kandidátů se nenajde řešení. Pro nás typický výsledek.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Samozřejmě, že Michala Horáčka znám. U voličů Zemana šanci nemá, bohužel.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Michal Horáček je fenoménem přinejmenším od r. 1988, kdy vyšlo album „V penziónu svět“. Fenomén v kultuře i byznysu. Ve volbách by bez šancí nebyl, věštit konečný výsledek je samozřejmě těžké. Do startovního roštu by ale zaklekl bez zjevných nevýhod.
Radomír Jáč Radomír Jáč
hlavní ekonom Generali Investments CEE
Michala Horáčka znám, dnes jsem neznalosti našeho prezidenta věnoval blog na aktualne.cz: Neznalost Horáčka neomlouvá. Obávám se však, že Horáček moc šancí nemá. Podobně jako intelektuálové při minulé volbě. Náš lid má jiný vkus, dá se říci, že horší
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Bude to mít obtížné. V přímých volbách jednotlivců mají lidé většinou tendenci hlasovat pro status quo, takže sedící president má výhodu. Musí počítat ovšem s tím, že se jeho život bude v detailu probírat ze všech stránek. Ať to zkusí, uvidíme.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Michal Horáček v listopadu a prosinci 89 dost často v Občanském fóru potkával nějakého, myslím, že se jmenoval Miloš Zeman. Pokud si to Zeman dnes nepamatuje, je to spíše výraz strachu. Horáček by byl jako prezident excelentní.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Michala Horáčka znám. Asi by bylo stylové si na jeho vítězství nebo prohru vsadit, ale to si zatím netroufám. Prezidentská volba je ještě daleko, kandidátů bude jistě víc a každý, kdo kandiduje, chce a může vyhrát.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Jak prý řekl sám Miloš Zeman - prezident může být kdokoliv.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Šanci bude mít každý obstojný kandidát. Řada zejména levicové orientovaných lidí, kteří v Zemanovi viděli přijatelnější volbu než knížete, přišla o iluze a znovu mu hlas nedá.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Michala Horáčka znám, ale Zeman? Já jich znám několik... Netroufám si říct, jestli Horáček zvítězí, ale z celé duše mu to přeju.
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka
I když prý nezná Michala Horáčka, prezident dobře bude znát jeho píseň Buřty, pivo a nenávist - za svou politickou kariéru prokázal, že s těmito principy umí výborně nakládat. Horáček Zemana porazí, pokud se dostane do druhého kola.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Michala Horáčka znam, mam moc rad jeho texty a nazorove se s nim v mnohem shodnu. Sanci porazit v přímé volbě prezidenta Miloše Zemana urcite ma. Petr Kolar
Petr Kolář Petr Kolář
bývalý diplomat
Znám mediální simulacrum pana Horáčka. Vím o několika daleko vhodnějších Zemanových protikandidátech. Člověk, který se léta živil tím, že vrhal nešťastníky do gamblerství a jejich rodiny do zkázy, jím jistě není.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
V přímé volbě současného prezidenta Miloše Zemana porazí jakýkoliv slušný protikandidát.
Martin Charvát Martin Charvát
kreativní ředitel Remembership
Zemanovi dalo v 2. kole hlas 2.717.405 občanů. "Karla" volilo 2.241.171. Cca 3,5 mil voličů zůstalo doma. Myslím, že šanci má nejenom Horáček, ale spousta jiných lidí. "Protizemanovský" volič je navíc motivovanější k volbám přijít, než podporovatel.
Petr Němec Petr Němec
advokát
Zcela zásadní a těžko předvídatelnou roli hraje historicky zastaralý dvoukolový volební systém. 1. kolo je loterií, koho pustí do druhého kola. Zároveň je výsledek 1. kola manipulovatelný výběrem kandidátů, kteří roztříští hlasy podobných voličů.
Daniel Münich Daniel Münich
CERGE-EI
Když se může do politiky dostat a vyhrát volby Ronald Reagan, Arnold Schwarzenegger nebo Donald Trump, proč by nemohl Michal Horáček? Peníze i osobnost na to pravděpodobně má.
František Fuka František Fuka
publicista
Asi ano, ale musel by objezdit republiku od Horní Dolní po Dolní Horní, protože jen Prahu má jistou, a vést populistické řeči. Taky by musel přesvědčit lid prostý, že s ním bude ještě větší sranda než se Zemanem.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama