reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Mohou podle vás případy neexistující mluvčí a najmutí nepravomocně odsouzené lobbistky z peněz kraje ohrozit volební úspěch jihomoravského hejtmana a tamního lídra ČSSD Michala Haška? Nebo jsou to pro veřejnost nedůležité či málo srozumitelné problémy?

Pro lidi, kteří volí pana Haška, budou tyto jeho lapálie jenom dalším důvodem k tomu, aby tohodle volili.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Bylo by dobré, kdyby takovéto poklesky (ať už neexixtující mluvčí nebo existující Čapí hnízdo) byly pro voliče překážkou. Taková doba je však zřejmě ještě v nedohlednu...
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
I kdyby to byly pro část veřejnost věci důležité, je to jedno. Politici se sesazují a nasazují "do hry" mezi sebou, žádná (jedna/jednotná/hlídající) veřejnost, jíž by se snad měli politici zodpovídat, neexistuje.
Zbyněk Vybíral Zbyněk Vybíral
psycholog
Lid moravský ho miluje, takže veřejně působit bude ještě dlouho. Pokud se popularitě těší takový skvrnitý parodoxaurus jako Zeman (nebo ten tlustoještěr bazénkový, ať už se jakkoli jmenuje), Hašek na tom bude podobně dobře. Zvolí ho naši spoluobčané.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Bohužel, zatím mi z těch všech zmatených informací není jasné, zda Hašek porušil prokazatelně nějaký zákon (což je zavrženíhodné), nebo jen využil špatně vymyšlené zákony ve prospěch sebe a svých blízkých (za což má můj obdiv).
František Fuka František Fuka
publicista
Jak je u nás zvykem, nejspíš ne, pokud si ještě nepolepší. Viz úžasnou Jirotkovu povídku Věštec.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
S ohledem na motální kredit naší nejvyšší ale i krajské politiky/ků vnímám tuto kauzu jako spíš méně významnou a určitě ne nebzepečnou pro pana Hejtmana. Náš volič je velkorysý. Celé to vypadá spíš jako vyřizování účtů.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Jeví se mi to jako vnitrostranický konflikt v ČSSD, a bohužel asi víc než voličské preferencí slušnosti bude záležet na tom, s jakým kalibrem vytáhne do boje Hašková frakce proti eventuálnímu protikandidátech na hejtmana za ČSSD.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Mně se líbí, jak má Michal Hašek takový čistý, upřímný oči. Takhle se určitě díval lidem do očí Švejk, když jim prodával nějakého strašného vořecha a tvrdil jim, že to je čistokrevnej pes s rodokmenem.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Hašek osobně to se svým nevinně překvapeným výrazem v tváři ustojí, ustál už jiné věci. Potápí to ČSSD a ta se ho (a jemu podobných) bude muset zbavit. Jako se ODS musela zbavit svých Bémů. Čím dříve, tím lépe.
Martin Charvát Martin Charvát
kreativní ředitel Remembership
Čeští - i moravští - voliči překousnou leccos. Ale ČSSD na Moravě "pouze" vyhrávala, nedominovala automaticky jako svého času ODS v Praze. Nyní proti nim bude nově stát ANO a silnější KDU než před čtyřmi lety; v takové situaci každý skandál uškodí.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Podle zkušeností s jinými kauzami u nás - zřejmě nedoplatí. A naše názory jsou většině evidentně lhostejné.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Haška to neohrozí. Jeho primitivní a zákeřný styl politiky liberálnější městské voliče nezaujme, proto vymetá všechny krojované, hasičské a páskostřihací slavnosti v místech, kde se konkurenti ukázali naposledy za Havla. To pak u jeho voličů převáží.
Zdeněk Kudrna Zdeněk Kudrna
ekonom, Univerzita Salzburg
Měl by! Na podvodu a neoprávněném utrácení peněz daňových poplatníků není nic nesrozumitelného - byť působí až bizarně, jako dílčí epizoda z pokleslé telenovely.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Obávám se, že drzé čelo a schopnost říkat cokoliv a kdekoliv je pro dnešního voliče důležitější, než fakta. Nejsem jihomoravským voličem, můj hlas by nedostal. Zdá se mi, že v jakékoliv kampani rozhodne osobní kontakt, pěší práce. A to chce čas.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
M.Hašek už dříve spáchal horší věci a neuškodilo mu to u otrlých voličů,takže mu ani toto asi neuškodí.Navíc náš volební systém neumožňuje efektivně odlišit volbu strany od volby jejího lídra.(Je hlas pro ČSSD v Brně pro Haška,nebo pro celou stranu?)
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama