reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Zhruba víme, jaký byl rok 2016. Ale mnohem náročnější otázkou je, jaký bude rok příští. Oznámí Miloš Zeman další prezidentskou kandidaturu? Vyhraje volby Andrej Babiš? Začne Velká Británie vystupovat z EU a za jakých podmínek? Skončí konečně válka v Sýrii? Ukončí ČNB své měnové intervence? Ale mohou to být i méně nápadné, a přesto důležité události. Troufnete si odhadnout, jaký bude rok 2017? Nebo alespoň, jaký by podle vás měl být?

Prognostik nejsem, Vizionář také ne. Prorokem bych měl být, když už lezu na kazatelnu. Jenže proroctví není v předpovědích, ale v tom, že pomáhám lidem ustát to, co je. Myslím, že ten rok bude hustej, ale Bohudíky to půjde ustát. Držte se - nebes!
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Věci se budou, tak jako doteď za posledních 26 let, pomalu zlepšovat. Kdo si dá práci, bude sledovat prezidentskou kampaň v ČR, kde půjde o to, kdo ve druhém kole prohraje s Milošem Zemanem. Bude určitě zajímavější sledovat Baracka Obamu a jeho ženu.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Moc bych si přál, aby alespoň česká pravice pochopila, že ministrům může ve zneužívání dotací zabránit pouze zrušení těchto dotací.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
V roce 2017 nejistota nezmizí: ani z finančních trhů (zajímavá bude divergence měnové politiky v USA a eurozóně, do toho uvolnění kurzu koruny), ani ze společnosti obecně: volby u nás i v řadě západoevropských zemí, k tomu zahájení jednání o Brexitu…
Radomír Jáč Radomír Jáč
hlavní ekonom Generali Investments CEE
Rok 2017 přinese výročí tří důležitých událostí: 500 let od kritiky církve od Martina Luthera, 100 let od Leninovy bolševické revoluce a 10 let od představení prvního iPhone Stevem Jobsem. Roku 2017 přeju více Lutherů a Jobsů a méně Leninů.
Michal Berg Michal Berg
internetový podnikatel
Začnou stoupat prodeje knih a návštěvnost artových kin včetně dokumentů, klesnou počty lidí v obchodních voliérách, míň peněz se utopí v prezidentských kampaních a zbrojařství, víc v umění. Já vím. No ale řekněte: proč by se to nemohlo stát?
Zbyněk Vybíral Zbyněk Vybíral
psycholog
Jsem skeptická: nebude to lepší rok. Přála bych si, aby pro naši společnost byl kulturnější - na všech úrovních.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Nevím, jaký bude rok 2017. Ale bude takový, jaký ho uděláme. Ne všechno je jednotlivec sto ovlivnit. Ale hodně velký počet jednotlivců je naopak sto ovlivnit skoro vše... takže, bude záležet na tom, co chceme..
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Přeji si, aby byl přijat zákon o sociálním bydlení, a věřím, že bude. Přeji si, aby pan Zeman kandidoval, a věřím, že bude. Přeji si, aby ČNB intervence ukončila,a věřím, že je ukončí. Přeji si, aby ČR získávala na sebevědomí, ale asi to ještě počká.
Michal Horáček Michal Horáček
producent a textař
Pokus o atentát na Donalda Trumpa bude neúspěšný. NATO se bez podpory USA prakticky rozpadne a Rusko bez většího odporu ovládne další část Asie a Evropy. Všechno zlé se bez problémů svede na muslimy a imigranty. Možná si pořídím ještě jednu čivavu.
František Fuka František Fuka
publicista
V pondělí 7. srpna v podvečer bude viditelné zatmění Měsíce.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Na prognózy si netroufám, ale tři přání mám. Ať skončí válka v Sýrii, ať Babiš prohraje volby a ať se zruší EET. Ani silnější koruna by nebyla k zahození, ale to už je luxusní přání navíc.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Neodvažuju se hádat, jak dopadnou tyhle konkrétní záležitosti. Ale musím říct, že i já, obvykle optimistka, jsem přesvědčená, že se situace ještě přiostří: bude hůř. A netuším, co s tím já, obyčejný člověk, můžu dělat.
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka
Bude rok neurčitých výsledků. Krajní pravice bude sílit, ale nepřevezme moc. Itálie nevystoupí z eurozóny ani Francie z EU. Co bude Brexit stále nebudeme vědět. Babiš vyhraje volby, ale nevytvoří vládu. Zeman zůstane. Trump bude chtít ustupovat Rusku
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Na všechny Vámi nastolené otázky lze odpověď s největší pravděpodobností ANO. Pro mne je zásadní otázkou ta, zda se dokáže většina z nás alespoň trochu poučit z omylů a chybných postojů, zda se nám podaří posunout k větší otevřenosti a odvaze.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Ekonomické předpovědi se přestaly naplňovat již dávno, letos se přidaly i ty politické. Rok 2017 by měl být více o komunikaci než o černobílých postojích, více o naslouchání a respektu, ať už k našim nepřátelům – nebo přátelům s odlišným názorem.
Jaromír Dvořáček Jaromír Dvořáček
Nastartujte.cz
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama