reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Kabinetu ČSSD, ANO a KDU-ČSL zbývá přibližně rok vládnutí. Premiér Bohuslav Sobotka si jako priority pro toto období stanovil přijetí zákonů o sociálním bydlení, o zálohovaném výživném, zvýšení nemocenské pro dlouhodobě nemocné a zvyšování platů státních zaměstnanců. Neměla by ale vláda splnit ještě nějaký další palčivý úkol? Jestli máte pocit, že ano, jaký by to měl být?

Ukol je jasny - pracovat tak, aby potom dalsi ctyri roky nevladla v CR strasliva mensinova vlada Babise s podporou Okamury a komunistu.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Mohla by se pokusit změnit obraz naší země v zahraničí. Opustit roli vychytralého vyžírky, který užívá výhod členství v EU a NATO, ale snaží se vyhýbat povinnostem a solidaritě se spojenci.
Tomáš Vrba Tomáš Vrba
překladatel a editor
Vláda musí rozhodnout o české pozici k celoevropské snaze omezit možnosti firem zneužívat daňových rájů prostřednictvím tzv. CCCTB směrnice. Babiš je proti, v zájmu ČR je ale přijetí tohoto plánu. Zda je to v zájmu Agrofertu není jasné.
Michal Berg Michal Berg
internetový podnikatel
Pořádně zaplatit učitelům, dopracovat zákon o sociálním bydlení a konečně (napočtvrté) stanovit právní rámec komplementární a alternativní medicíny. Pokud by se jí chtělo, mohla by i vládnout a nenechávat to psychopatům poškozujícím naši zem.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Velkými úkoly je třeba začít volební období. Teď už může vláda jen dotáhnout, co je na půl cesty ke schválení, aby se to po volbách opět zase nevrátilo na věčný začátek. Pokud se vláda vyhne nepromyšleným předvolebním gestům bude to plus.
Zdeněk Kudrna Zdeněk Kudrna
ekonom, Univerzita Salzburg
Pokusit se nepodlehnout předvolebnímu populismu a euforii z relativně plné státní kasy. Pokud v tomto vláda neuspěje, všichni to pak zaplatíme... Z vyjádření vládních představitelů se mi zdá, že přesně to plánuje :-(
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Podpořit kulturu a lidi, kteří v ní pracují.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Vláda se teď jen musí soustředit na dokončení legislativního procesu tam, kde to je možné, popřípadě na řešení neodkladných problémů, jak je bude přinášet život. A také na to, aby minimalizovala negativní důsledky začínajících volebních kampaní.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Pokusit se získat lidi. To neznamená nacpat jim vše, po čem touží! To znamená zaujmout, dotknout se jich, získat jejích přízeň, prokázat vůli vést. Nejen administrovat. Zatím jsou to šedí hoši, co se občas pošťuchají. Tohle bych si přál!
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Vláda by měla zrušit EET, účtenkovou loterii a další nesmysly, které místo dobra vnášejí do společnosti zlo.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Souhlasím se Sobotkovým legislativním plánem, na první místo kládu sociální bydlení povinné pro obce nebo aspoň se státní podporou pro obce. Obecněji: vrátit důstojnost lidem na okraji a dát jim šanci.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Vláda by měla uvést informační systém výzkumu alespoň do stavu funkčnosti, jak ho vláda převzala. Měla by dokončit alespoň jedno z každoročních hodnocení výzkumných organizací, která měla byla za jejího působení spuštěna a měla už být dokončena.
Daniel Münich Daniel Münich
CERGE-EI
Vláda by měla schválit program, který bude každému člověku po skončení školy hradit roční cestu po světě, aby vytáhl paty tady z téhle díry, naučil se jazyk a poznal i jiné lidi, kultury, myšlenky a nápady.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Očekávat, že v předvolebním roce udělá vláda nějaké strategicky významné kroky, na nichž se dosud nedokázala dohodnout, by bylo naivní. Šanci mají dílčí rozpracované úkoly, které se dají dobře prodat ve volební kampani, bude se tedy rozdávat.
Jiří Schneider Jiří Schneider
ředitel Aspen Institute Central Europe
Mně to připadá jako docela dobrý program. Kéž by se ho povedlo realizovat.
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka
Nejpalčivějším úkolem vlády v této bouřlivé době je, aby všechno bylo zadarmo a všichni byli konečně spokojeni.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama