reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Ministr financí, předseda vládního hnutí ANO, vlastník médií a obří společnosti Agrofert Andrej Babiš právě čelí asi své největší aféře. Babiš takzvaně daňově optimalizoval, když nakoupil od své vlastní firmy korunové dluhopisy osvobozené od daně. Daňové výhody z jím zakoupených dluhopisů budou do konce letošního roku činit 52 milionů korun. Obtížně také vysvětluje, kde na nákup dluhopisů vzal peníze. Otřese podle vás tato aféra pozicí Andreje Babiše? Pokud myslíte, že ne, jak je to podle vás možné?

Neměl by to přečkat, vždyť se vysmál do očí všem českým občanům. Především těm (několika málo pošetilcům), kteří dosud upřímně věřili, že cílem EET je opravdu zlepšení výběru daní, a ne zbytečná buzerace a odvádění pozornosti od vlastních prohřešků.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Projde mu to. Já bych se ráda zeptala, koho bychom se měli ptát, jak je to možné???
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Tvrdým jádrem Babišových voličů, které podle průzkumů osciluje mezi 15 - 20 %, by nejspíš neotřáslo, ani kdyby vicepremiér po nocích vraždil koťátka. Ale k jasnému vítězství ve volbách potřebuje zlomit i mnoho nerozhodnutých a to bude čím dál těžší.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Aktuální podobu politických a mediálních útoků na Andreje Babiše dokonce považuji za výrazně kontraproduktivní.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Neotřese. A proč, to nechápu... Neotřáslo s ní Čapí hnízdo, tak proč tohle? S Trumpovou pozicí také neotřáslo nic, co se o něm vědělo. Nevím, proč to tak je, proč tolik lidí má pocit, že právě kozlové mají být zahradníky a pytláci hajnými...
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pozicí Andreje Babiše to neotřese, protože takovéto nepodstatné patálie jeho voliče nezajímají, nebo to pro ně není důležité. Je to stejný efekt jako u Trumpa, kterému u jeho voličů projde taky všechno. Dělá pořádek a mi budeme mýt klyd na práci!
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Tohle asi přežije, jednou ale skončí. Špatně.
Michal Berg Michal Berg
internetový podnikatel
Obávám se: nejenže to ustojí, ale získá u čecháčkovských povah tím, jak úspěšně okradl erár. Tato schopnost, hulvátství a nedodržování pravidel, to vše jsou z hlediska volitelnosti a zvolitelnosti výhodné vlastnosti. Jaký Masaryk, takový Rašín!
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Zcela bez úhony těžko. Ale schopnost pana ministra "vše přežít" je pozoruhodná: Čapí hnízdo, řepková biopaliva, obcházení daně... Jeho jak jsem zjistil oblíbené slovo "odmítám" stále funguje. Něco to ale říká i o jeho soupeřích.
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Andrej Babiš je teflonový, zatím si těchto věcí volič nevšímá. Avšak jeho reakce v televizi u Václava Moravce, byť na pohled běžná, ukazuje, že si uvědomuje i on, že bude problém. Spíše projde velbloud uchem jehly, než bohatec do království nebeského
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Pozicí pana Babiše to pravděpodobně neotřese. Volič zatím netrestá nemravnost, která je podle mého hlavním problémem ministrova jednání. Nadace Charty 77, které údajně ministr chce dát peníze, či každá další charita by měla rozhodně odmítnout.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
To, jak Andrej Babiš včera začal rozdávat oněch 52 milionů potřebným, je opravdu famózní reakce. Člověk si připadá jak v době římských císařů, kdy během triumfů rozhazovali aplaudujícímu lidu z válečných vozů zlaťáky a losy. Politika A. D. 2017.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Rozhodně ano, pokud se najde ještě pár dětí s nějakou vážnou nemocí.
František Fuka František Fuka
publicista
Myslím, že většina ve sněmovně dá přednost udržení koalice do konce volebního období. Obávam se, že jeho typickému voliči to potvrdí, jak je Babiš chytrý a šikovný.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Pan Babiš umí velmi dobře mluvit ke svojí cílové skupině, která to pro něj může přehlédnout. Zvlášť, když to podpoří svým oblíbeným výrokem, že to jsou všechno jen lži a on má čísla, která potvrzují jeho verzi. Pozoruji, že to hodně lidem stačí.
Jaromír Dvořáček Jaromír Dvořáček
Nastartujte.cz
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama