reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš oznámil, že bude kandidovat na prezidenta. Řekl to při besedě s občany Jablunkova v Moravskoslezském kraji, odkud pochází. "Já jsem tady hlavně proto, abych vám oznámil, že jsem se rozhodl kandidovat na prezidenta České republiky," řekl Drahoš. Má podle vašeho názoru šanci porazit v přímé volbě prezidenta současnou hlavu státu Miloše Zemana?

Všichni 3 současní Zemanovi protikandidáti vypadají příjemně, zajímavě, slušně. Jen si přeju, aby se začali hlásit také kandidáti Zemanova typu, aby i hlasy těch, kterým takový styl politiky vyhovuje, se rozdrobily.. Nebo uspořádat předkolo slušných.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Zdá se mi, že spíše nemá. Ale profesor Drahoš celý život dělal dost složité matematické výpočty a pokud se jednou rozhodl "jít do boje", tak to určitě nebylo nějaké podlehnutí okamžité emoci. Nepochybně hodně vážil, zda to má udělat. A udělal.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Pan Drahoš vypadá inteligentně, mluví normálně a dokonce se zdá, že má celkem v pořádku životosprávu. Proti současnému prezidentovi tim pádem nemá šanci.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Má šanci, když se bude učit, a zaleskne se nějaké charisma. Bible popisuje starověkého vládce s příjmením Herodes, jak to s ním naráz šlehlo a byl konec. Otázka výhry, setrvání, ponížení či povýšení je pro mne ještě širší, než prosté slovo "volby".
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Miloš Zeman nejspíš vyhraje už v prvním kole, ledaže by se do prezidentské volby pod tlakem nejrůznější žalob nakonec přihlásil i Andrej Babiš.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Nemá.
František Fuka František Fuka
publicista
Jiří Drahoš je vzdělaný, vysoce odpovědný člověk, vlastenec. Přinesl by naší zemi politickou kulturu a slušnost, výborně by ji reprezentoval a byl by prezidentem všech. Šanci určitě má, pokud bude mít dostatek občanů příležitost ho poznat.
Helena Illnerová Helena Illnerová
biochemička
Musím počkat, až něco řekne o svém politickém programu. Rozhodně ho vítám jako protikandidáta proti Zemanovi. Má asi podporu velkoměstských vzdělanců. Až řekne víc, než jen že kandiduje, bude jasno, kdo další mu v 1. nebo 2. kole může dát hlas.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Porazit ne. Ale může sehrát neocenitelnou úlohu v tom, že porovnání s ním ukáže, jak buransky se Miloš Zeman chová.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Jak vyplývá z hysterické reakce Hradu, Zeman dostal strach. A to je dobré znamení. Sice mrcha, když chcípe, nejvíc kope, ale (jak se říkalo na vojně) to už se dá přežít i pod vodou. Bude-li dobrá organizace zdola, je tu naděje,
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Ano, rozhodně má.
Petr Kolář Petr Kolář
bývalý diplomat
Myslím, že šanci má. Mnozí mají ohledně výsledku volby již teď jasno, ale já myslím, že jsme ještě velmi daleko od toho hádat, jak to dopadne. Věřím, a je v to jistě i přání, že Miloš Zeman neuspěje...
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Za určitých okolností by šanci mít mohl. Bude to však těžká práce a musí nějakým způsobem získat také hlasy lidí,kteří minule volili Zemana.Také se musí dostat do druhého kola a přitom si neznepřátelit přívržence poražených kandidátů;to bude obtížné.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Má šanci! I kdyby jen svým kultivovaným chováním nastavoval zrcadlo.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Ano, má. Samozřejmě. Laťka není příliš vysoko.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Každý má šanci - kdyby neměl, byly by volby zbytečné. Volby sice budou až za dlouho a může se stát spousta věcí, ale pro mě je Jiří Drahoš zatím ze všech kandidátů nejlepší.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Má velkou šanci, pokud nebude jen antizemanem - tím se stane každý prozápadní a elementárně slušný kandidát automaticky - ale vytvoří si i vlastní tvář a agendu. Bude-li se jen vymezovat vůči současnému prezidentovi, může to být těsné, ale prohraje.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Jiří Drahoš má určitě šance vysoké. Že není tolik znám široké veřejnosti nyní, tak to snadno dožene. Svou slušností, přehledem a životními a pracovními zkušenostmi lidem snadno dokáže, že by po letech mohli být zase jednou na svého prezidenta pyšní.
Daniel Münich Daniel Münich
CERGE-EI
Šanci má, zatím sice malou, ale volby nejsou zítra. Dnes se zdá, že porazit Miloše Zemana může jen Miloš Zeman sám.
Jiří Schneider Jiří Schneider
ředitel Aspen Institute Central Europe
Má šanci, pokud se obklopí schopným a pragmatickým volebním týmem, který jej přesvědčí, že "slušnost" nemůže být jediným argumentem pro potenciální voliče.
Michal Berg Michal Berg
internetový podnikatel
Nemá. Nemá šanci v této zemi. Tak rád bych se mýlil.
Zbyněk Vybíral Zbyněk Vybíral
psycholog
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama