reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

 

Soudy rozhodují na základě důkazů. Důkazní materiál zde byl cinknutý již od počátku. Kajínek v soukolí boje dvou policejních mafií. Bylo by zajímavé zjistit, oč tam vlastně doopravdy šlo a také jak daleko a vysoko celý případ vlastně zasahuje.
Vladimír Franz Vladimír Franz
skladatel a malíř
S tím případem nejsem podrobně seznámen, jen přes média, takže tam tuším nějaké nesrovnalosti, ale nevím, jak jsou zásadní, proto nemohu říct, zda je milost udělena oprávněně či nikoliv. Druhým tématem je samozřejmě, kdy se to děje a proč právě teď..
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Že by měl pan Kajínek začít s likvidací novinářů, kterou prezident zmínil v Číně? Panu prezidentu Zemanovi nerozumím už vůbec v ničem, ale zrovna na udělení milosti podle svého uvážení má - podle mého názoru - právo.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Už udělil? Vidím dvě věci: 1.Pan Kájínek je ve vězení cca 20 let a po 20 letech by prý mohl požádat o propuštění-milost by tedy byla jiná cesta téhož. 2.Pozorováno skrze média jsou teď dvě kauzy: vládní krize a milost pro Kájínka. Předtím byla jedna.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Pan president, který každou chvíli děsí lidi hrozbou islámských teroristů pro odvedení pozornosti od svých "aktivit" a získání nějakých hlasů (koho netuším?) propustí z vězení člověka, který byl pravomocně opakovaně odsouzen za vraždy.
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Je otázkou, co udělali vděční amnestovaní prezidentem Klausem pro svého dobrodince a podobně zůstává otázkou, co (koho) za zadání má vděčně amnestovaný Zemanem. Nad tím vším ovšem trčí nejstrašnější otázka: kdo všechno na tenhle špek skočí?
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Když je teď Zeman odborník na propouštění vězňů, tak bude mít v Číně plné ruce práce. (Slyšel jsem včera u přátel.)
Tomáš Vrba Tomáš Vrba
překladatel a editor
Lidé si pletou Kájínka s Jánošíkem a pokládají ho mylně za lidového hrdinu. A Miloš Zeman ve snaze dokázat, že i on je "lidový", ačkoliv není, se chce svým voličům zalíbit. Pokud má pochyby o Kájínkově vině, měl by je konzultovat s právníky.
Helena Illnerová Helena Illnerová
biochemička
Je mi to moc líto. Nějaký rozumný důvod jednání pana Zemana mi už dlouho schází. Tady může jít jen o jediné. O hlasy z hospody, které pohrdají soudy. Aby bylo jasno, nemám k hospodě záporný vztah, ale politika se v hospodě dá dělat jen omezeně.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Kajínek je případ fascinující obecný lid český,jako kdysi Babinský. Oba ze mně nepochopitelných důvodů vzbuzují v našem lidu perverzní sympatie. Jak lépe za daných okolností převést pozornost lidu od toho,jak se prezident shazuje v oblastech vážných?
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Důvodům nerozumím, protože jsem od prezidenta žádné neslyšel. Jediné, co jsem slyšel, byl odkaz na nespecifikované nejasnosti v případu tohoto regulérního českého gangstera, jehož vinu ani sám prezident (podle ministra spravedlnosti), nezpochybňuje.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Každý takový čin odůvodní jeho předvolební síla, včetně schopnosti proniknout až do ThinkTanku HN.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Proč? Naschvál. Bude tedy příležitost zadat Kájínkovi novou zakázku...
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Zeman to dělá, aby se zalíbil lidem milujícím lidové hrdiny. Někteří Češi Kajínkovi i Zemanovi rozumějí a je jich bohužel dost.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Ve chvíli eskalujícího sporu o prezidentovy ústavní kompetence je tah "vrtěti Kájínkem" dryáčnický.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Obávám se, že skutečné důvody nemají nic společného s případem Jiřího Kájínka. Proč se rozhodl udělit milost právě teď ? Jak to odpovídá přísným kritériím, která si pro udělování milostí prezident sám stanovil?
Jiří Schneider Jiří Schneider
ředitel Aspen Institute Central Europe
Lidské milosrdenství je vždy trochu nespravedlivé, lidská spravedlnost je vždy trochu nemilosrdná. Hájím právo prezidenta udělovat amnestii a milost. Při všem politickém nesouhlasu s Milošem Zemanem nemohu tento krok a priori odmítnout.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Kájínek je pravomocně odsouzený, není důvod si myslet, že neprávem, neumírá, není těžce nemocný. Pokud jeho, pak tedy asi osvobodit všechny. Můj dojem je, že Miloš Zeman létá do Číny, uděluje milosti a dělá všechno možné, je ne to, co by teď měl.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Je mi to úplně jedno, protože jsem Kajínkovi nikdy nic ošklivého neprovedl. Ale je to od Zemana hezké odvedení pozornosti, tleskám.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama