reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Sedět v klidu u čaje, přemýšlet, modlit se, a příště volit po zamyšlení zodpovědně.
Ondřej Jonáš Ondřej Jonáš
investiční bankéř
Koaliční strany by si měly někde opatřit trochu zdravého rozumu, dohodnout kompromis - případně i ve věcech personálních - a dovládnout do voleb. Pan Zeman nemusí vymýšlet nic, jen provést, co mu velí ústava. Ono mu to však nedá.
Tomáš Vrba Tomáš Vrba
překladatel a editor
Určitě odvolání Babiše, protože neodstoupil sám - i méně skandálů už by na to mělo stačit. Zeman by měl respektovat Ústavu a Babiše odvolat. Pokud vláda nedostane v PS nedůvěru, pak by měla dovládnout, protože "úřednická vláda" by zase byla SPOZ..
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pokud Andrej Babiš v pravou chvíli odstoupí a odpoutá se od potápějícího se prezidenta, vyhraje volby se čtyřiceti procenty. A nebude o nic horší, než šíbři z ČSSD a ODS, kteří ruinovali šance ČR více než dvacet let. Problém není Babiš, ale Zeman.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Neříkat tomu krize, ale Babišův zádrhel při vedení firmy a postupovat dle ústavy. Vzhledem k tomu, jak pokračovaly a skončily všechny minulé vrhy vládními činiteli, defenestraci zásadně nedoporučuji, ale některé aktéry bych na smetiště dostal jinak.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Myslím že označení "vládní krize" je zavádějící. Vláda nefunguje o nic lépe nebo hůře než ty předchozí. "Krizí" je Zeman, ale to zase není nic nového. Každopádně: všichni bychom měli pracovat na budoucnosti bez Babiše ve vládě a bez Zemana na hradě.
Michal Berg Michal Berg
internetový podnikatel
Tato země ustojí všechna naznačená řešení, vyjdou víceméně nastejno. Mně by se úřednická vláda líbila, ale jen po podpisu antibyrokratického etického kodexu (byl by závazný!) zároveň s tím, že by chod státu začala zjednodušovat.
Zbyněk Vybíral Zbyněk Vybíral
psycholog
Každá cynická odpověď znamená, že jsme rezignovali na možnost změny k lepšímu. Stačilo by chovat se čestně a podle ústavy.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Emigrace. Od loňska praktikuji, vřele doporučuji.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Pan prezident by měl: Bez odkladů odvolat pana Babiše (Pasívní sice AB byl, ale vyřkl a udělal věci, které se neslučují s profilem člena vlády. Důvody rostly.). Pak velmi konstruktivně počkat, až se vydohaduje koalice a jmenovat nového člena vlády.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Proč to divadlo rušit, když o jeho aktérech prozradí víc než všechny jejich billboardy a volební programy?
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Andrej Babiš odstoupí ze všech funkcí. Miloš Zeman bude respektovat Ústavu. Občané ČR zváží situaci a ze sebezáchovných důvodů již nikdy nebudou volit ani Miloše Zemana, ani ANO.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Jediné řešení je odchod Andreje Babiše z vlády. A je třeba podniknout všechny možné legální kroky k tomu, aby se zabránilo jeho vítězství ve volbách do sněmovny. Je nutno zabránit nastolení oligarchie.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Nejlepším řešením by asi byl vojenský převrat. Problémem by ovšem mohla být připravenost české armády k akci. Proto si myslím, že Česko může nyní zachránit jenom myslivecký převrat.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Prezident Miloš Zeman by měl zejména respektovat Ústavu místo hraní vlastních politických her. Každopádně vláda i sněmovna nyní budou paralyzované, a proto by nejlepším řešením byly předčasné volby.
Michal Horáček Michal Horáček
producent a textař
Prezident má podle Ústavy odvolat na návrh předsedy vlády jeho ministra, dosloužit svoje volební období a pak se odebrat i se svým komickým mluvčím do nějaké reality show na TV Barrandov.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Ministr Babiš by se měl zastydět a odstoupit, protože je podezřelý z okrádání občanů. Prezident Zeman by se měl zastydět a přečíst si ústavu. A ti, kdo je volili, by se měli zastydět a příště je už nevolit.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Přijetí žádosti předsdy vlády o odvolání ministra financí prezidentem republiky. Prezident (jako všichni) má respektovat ústavu a ústavní zvyklosti. Po existujících obviněných musí ministr financí evakuovat svou pozici po dobu vyšetřování.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Zeman musí odvolat ministra financí a měl by přijmout rezignaci i zbytku vlády, pokud ji Sobotka skutečně podá. Poté jmenovat udržovací úřednickou vládu pro krátké období do voleb.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Státní převrat a vláda vojenské junty.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Ti, kdo odcházejí studovat na Západ, se vracejí jako dobrovolní agenti... Namísto aby pracovali pro zájmy naší země, slouží zájmům zahraničních firem.

Recep Tayylp Erdogan

- turecký prezident
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Do voleb zbývá jeden měsíc. Jaký výsledek očekáváte a jaký by vás naopak překvapil?

Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Andrej Babiš, už opět jako plnohodnotný vlastník médií, umožní vytvoření vlády metodou Kaczyński.
František Fuka
František Fuka
publicista
Vyhraje Babiš, samozřejmě. Ale hodně by mě překvapilo, kdyby na celé čáře vyhrál "Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI...
Michal Horáček
Michal Horáček
producent a textař
Neznám snad větší šarlatánství, než je prognostika. Rozmnožovat je nebudu.
reklama
reklama