reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Na svém víkendovém sjezdu si KDU-ČSL si vybrali lídra, který bude stát v jejím čele i v době, kdy se ve volbách bude rozhodovat o nové sněmovně i vládě. Kandidovat zkusil i hejtman Jiří Čunek, ve straně jsou ale i další výrazní politici jako například ministři Marian Jurečka, Daniel Hermann či europoslanec Pavel Svoboda. Kdo by podle vás měl lidovce vést?

Současné evropské politické reflexi by lépe odpovídaly jiné osobnosti v čele, např. Petr Pithart, který však už asi nemá na to léta, ale též poslanec Ludvík Hovorka. Inspirativní postavou je starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Ale rozhodnou lidovci sami.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Můj názor, nikoliv doporučení, to si rozhodnou jeho stranícj: Dělal to dobře dosud, není důvod proč by měl být odstaven.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Přes pár mediálních přešlapů mi Pavel Bělobrádek připadá jako schopný a slušný politik, který dost intenzivně pracuje na tom, aby rozšířil elektorát své strany. Dle mého názoru je nejvhodnějším předsedou právě on.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Kdo bude předsedou KDU ČSL, rozhodnou členové této strany. Rozhlížím se po tom, kdo postaví do svého čela ženu. V každé straně jsou takové, které se bezpochyby svým předsedům vyrovnají. I ve straně lidové.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
P. Bělobrádek je sympatický a věcný politik. Bývá stručný, přesvědčivý, vyvážený. Nebojí se (ne ale vždy) pojmenovat věci pravým jménem. Vlastně jsem si ho (ač nevolič KDU-ČSL) oblíbil. Nemusel ale řešit zatím "úkol" a "krizi". Měli by ho zvolit.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
P. Bělobrádek je slušný, uměřený člověk, logicky uvažující a prozápadně orientovaný. I ve vypjatých politických situacích si zachovává nadhled a zvládá je s úsměvem. Je dobrým místopředsedou vlády ČR a bude jen dobře, zůstane-li předsedou KDU-ČSL.
Helena Illnerová Helena Illnerová
biochemička
Pavel Bělobrádek je jeden ze slušných politiků s politickou kulturou. Ačkoliv nejsem voličem této strany, připadá mi dobré, že tam někdo takový je a proto bych uvítal, kdyby tam i zůstal. Závisí to ale samozřejmě na členské základně této strany.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pavel Bělobrádek je čitelný, charismatický politik, který se navíc umí obklopit schopnými lidmi. KDU-ČSL volím a podporuji a za jeho vedení strany jsem toho nikdy nelitoval.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Určitě. Přeji lidovcům s ním úspěch.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Nový předseda by možná mohl mít o něco ostřejší lokty než pan Bělobrádek, má-li dojít na užší spolupráci s Mgr. Petrem Gazdíkem.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Ano
Radek Špicar Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Pavel Bělobrádek představuje, doufejme, budoucnost nehysterické, promyšlené a k občanům vlídné ¨české politiky. Je otázkou, zda ho podpoří tradiční lidovci, naslouchající spíše lůze, než ideám smířlivosti.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Upřímně - nedokážu si vybavit jediný zákon, který kdy lidovci prosadili. Vím, že tam jsou, něco tam "vyvažují", zřejmě něco porcují, ale že bych si vzpomenul na nějakou věc, za kterou jim vděčíme? Uplný prázdno. Je mi fuk, kdo je jejich předseda.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Po Luxovi je to jejich nejvýraznější a nejcharismatičtější předseda. Byli by blázni, kdyby ho vyměnili.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Zda by jím měl být P. Bělobrádek, to rozhodnou členové KDU ČSL. Já nejsem členem. Jako volič bych ocenil rozumový přístup: Když odhlasovala všechna grémia volební projekt prosazovaný P. Bělobrádkem, nebude jej měnit. Po volbách času dost na reflexe.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Mezinárodní olympijský výbor podepsal rozsudek vlastní nicotnosti. Ale zlomit Rusko se nepodaří. Má armádu, jaderné zbraně a velké lidi.

Světlana Chorkinová

- bývalá ruská olympijská vítězka v gymnastice
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Mohli jsme už nyní mít jinou než menšinovou vládu? Měly se na ní strany dohodnout?

Rut Bízková
Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Ano, měly. Jednotlivé strany dostaly podporu voličů proto, aby vláda vznikla, ne proto, aby nevznikla. Občas si vzít příklad z Němců a z respektu jejich...
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
ANO má většinu s extremisty a bude ji mít, i kdyby předstíralo koalici s někým jiným. Je hloupost domnívat se, že fíkový list v podobě "standardního"...
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Myslím, že všichni čekají na to, že AB bude vydán ke stíhání a pak se snad pokusí zjistit, zda je ANO hnutí či firma. V prvním případě bude dohoda o funkční...
reklama
reklama