reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Na svém víkendovém sjezdu si KDU-ČSL si vybrali lídra, který bude stát v jejím čele i v době, kdy se ve volbách bude rozhodovat o nové sněmovně i vládě. Kandidovat zkusil i hejtman Jiří Čunek, ve straně jsou ale i další výrazní politici jako například ministři Marian Jurečka, Daniel Hermann či europoslanec Pavel Svoboda. Kdo by podle vás měl lidovce vést?

Současné evropské politické reflexi by lépe odpovídaly jiné osobnosti v čele, např. Petr Pithart, který však už asi nemá na to léta, ale též poslanec Ludvík Hovorka. Inspirativní postavou je starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Ale rozhodnou lidovci sami.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Můj názor, nikoliv doporučení, to si rozhodnou jeho stranícj: Dělal to dobře dosud, není důvod proč by měl být odstaven.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Přes pár mediálních přešlapů mi Pavel Bělobrádek připadá jako schopný a slušný politik, který dost intenzivně pracuje na tom, aby rozšířil elektorát své strany. Dle mého názoru je nejvhodnějším předsedou právě on.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Kdo bude předsedou KDU ČSL, rozhodnou členové této strany. Rozhlížím se po tom, kdo postaví do svého čela ženu. V každé straně jsou takové, které se bezpochyby svým předsedům vyrovnají. I ve straně lidové.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
P. Bělobrádek je sympatický a věcný politik. Bývá stručný, přesvědčivý, vyvážený. Nebojí se (ne ale vždy) pojmenovat věci pravým jménem. Vlastně jsem si ho (ač nevolič KDU-ČSL) oblíbil. Nemusel ale řešit zatím "úkol" a "krizi". Měli by ho zvolit.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
P. Bělobrádek je slušný, uměřený člověk, logicky uvažující a prozápadně orientovaný. I ve vypjatých politických situacích si zachovává nadhled a zvládá je s úsměvem. Je dobrým místopředsedou vlády ČR a bude jen dobře, zůstane-li předsedou KDU-ČSL.
Helena Illnerová Helena Illnerová
biochemička
Pavel Bělobrádek je jeden ze slušných politiků s politickou kulturou. Ačkoliv nejsem voličem této strany, připadá mi dobré, že tam někdo takový je a proto bych uvítal, kdyby tam i zůstal. Závisí to ale samozřejmě na členské základně této strany.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pavel Bělobrádek je čitelný, charismatický politik, který se navíc umí obklopit schopnými lidmi. KDU-ČSL volím a podporuji a za jeho vedení strany jsem toho nikdy nelitoval.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Určitě. Přeji lidovcům s ním úspěch.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Nový předseda by možná mohl mít o něco ostřejší lokty než pan Bělobrádek, má-li dojít na užší spolupráci s Mgr. Petrem Gazdíkem.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Ano
Radek Špicar Radek Špicar
Svaz průmyslu a dopravy
Pavel Bělobrádek představuje, doufejme, budoucnost nehysterické, promyšlené a k občanům vlídné ¨české politiky. Je otázkou, zda ho podpoří tradiční lidovci, naslouchající spíše lůze, než ideám smířlivosti.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Upřímně - nedokážu si vybavit jediný zákon, který kdy lidovci prosadili. Vím, že tam jsou, něco tam "vyvažují", zřejmě něco porcují, ale že bych si vzpomenul na nějakou věc, za kterou jim vděčíme? Uplný prázdno. Je mi fuk, kdo je jejich předseda.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Po Luxovi je to jejich nejvýraznější a nejcharismatičtější předseda. Byli by blázni, kdyby ho vyměnili.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Zda by jím měl být P. Bělobrádek, to rozhodnou členové KDU ČSL. Já nejsem členem. Jako volič bych ocenil rozumový přístup: Když odhlasovala všechna grémia volební projekt prosazovaný P. Bělobrádkem, nebude jej měnit. Po volbách času dost na reflexe.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Přeposlat
comments powered by Disqus

Nejčtenější komentář

Citát dne

Čekal jsem, že mě budou chtít před volbami dostat na čemkoli. Je to politický boj, nic jiného.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Může policejní stíhání ohrozit pozici Andreje Babiše coby jasného favorita nadcházejících voleb?

Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
kurátorka vizuálního umění
Může ohrozit i posílit a nebo také vůbec neovlivnit. Tady je možné všechno.
David Řezníček
David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Nejspíš nemůže. Do voleb se nic podstatného nezjistí a neprokáže a navíc se AB pokusí využiít celé situace ve svůj prospěch.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Postavit kampaň bez programu a proti jednomu politikovi je asi tak inteligentní, jako když Václav Klaus přišel kdysi s antikomunistickou mobilizací. AB může...
reklama
reklama