reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Poté, co na veřejnost pronikly nahrávky dokazující, že tehdejší ministr financí Andrej Babiš ovlivňoval obsah deníku MF Dnes, který v minulosti vlastnil a pak předal do svěřeneckého fondu, se plénum europarlamentu zabývalo riziky možného zneužívání médií v Česku. Před pouhými dvěma či třemi desítkami svých kolegů v ní vystupovali především čeští europoslanci. Debata skončila bez formálního závěru, který se ovšem ani neočekával. Řada vystupujících, včetně zástupkyně Evropské komise Cecilie Malmströmové, uváděla, že v České republice není situace, která by se dala označit za systematické ohrožení demokratického uspořádání země.

Ano, svého času i takovéhle mezinárodní debaty pomohly "deberlusconizaci" italské politiky, třeba se to postupně povede i u nás..
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Nevím, jestli z debaty vyplynou - jestli vůbec mohou vyplynout - nějaké praktickém kroky, ale smysl rozhodně měla. Přinejmenším jako připomínka, že nad nestoudnými totalitními tendencemi nelze zavírat oči.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Téměř zcela prázdný sál mluvil za vše. Kolik poslanců tam bylo? Pokud nezávislá média neklamou, tak 25 ze 751. Proč si o sobě myslíme, že jsme o tolik jiní než jiní? Berou např.německé seriály o úplatcích ve stavebnictví (a pod) vzor v Česku?
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Mělo. To zneužívání je do nebe volající. No a když se neozvalo nebe, tak alespoň státy Evropské unie.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Jistě - minimálně to opět zvýší preference Andreje Babiše.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Třeba i Brusel jednou pochopí, že demonstrativně nezávislý novinář pouze odmítá přiznat, na kom, resp. na čem je závislý. A že právě pro toto tajemství některé z nás tak velmi baví sledovat ČT 24.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Smysl to jistě mělo. Protože i sám pan Babiš přesahoval Českou republiku (jako ministr) a také se chystá přesahovat - jako premiér. A účast? Nepodstatné! Poslanci a jejich asistenti sledují jednání na televizních obrazovkách, k hlasování dobíhají...
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Je smutné,že se tu chováme tak,že takovéto pochyby vyvoláváme.To nám pak zbytečně škodí.Na druhé straně,připomínka,že jsme součástí většího demokratického celku a že mu nejsme lhostejní,přispívá k tomu,abychom na základní pilíře demokracie více dbali
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Mělo, protože už nemusíme mít mindrák, že nedosahujeme evropské úrovně. Alespoňněco - ostudu - tedy už tam máme.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Jsem rád, že nejsme odkázáni jen na české státní instituce, a že orgány EU, v tomto případě Evropský parlament hájí i naše práva a svobody.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Rozhodně ano - minimálně jako připomínka, že nežijeme ve vzduchoprázdnu a je na nás vidět i za hranicí.
Tomáš Prouza Tomáš Prouza
bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti a koordinátor digitální agendy ČR
Smysl to mělo, i když se debata ani nepřiblížila hloubce skutečného problému. Zneužívání médií a novinářů je už dvacet let součástí české politiky, ale vadit začal až Babiš, který se nechal chytit. Ještě horší je ovšem zneužívání české justice.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Nemělo. Jenom si honili ego.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Mezinárodní olympijský výbor podepsal rozsudek vlastní nicotnosti. Ale zlomit Rusko se nepodaří. Má armádu, jaderné zbraně a velké lidi.

Světlana Chorkinová

- bývalá ruská olympijská vítězka v gymnastice
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Mohli jsme už nyní mít jinou než menšinovou vládu? Měly se na ní strany dohodnout?

Rut Bízková
Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Ano, měly. Jednotlivé strany dostaly podporu voličů proto, aby vláda vznikla, ne proto, aby nevznikla. Občas si vzít příklad z Němců a z respektu jejich...
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
ANO má většinu s extremisty a bude ji mít, i kdyby předstíralo koalici s někým jiným. Je hloupost domnívat se, že fíkový list v podobě "standardního"...
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Myslím, že všichni čekají na to, že AB bude vydán ke stíhání a pak se snad pokusí zjistit, zda je ANO hnutí či firma. V prvním případě bude dohoda o funkční...
reklama
reklama