reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Média přinesla informaci, že se Bohuslav Sobotka chystá kvůli strmě klesajícím preferencím ČSSD odejít z čela strany. Premiérem by ale zůstal až do voleb. Je to podle vás dobrý nápad?

Ať tak či onak, zdá se, že v přímém přenosu sledujeme faktický zánik poslední ze standardních politických stran.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
To je těžké. On je po Špidlovi druhým premiérem ČSSD, kterého i intelektuálové respektují, ale tu stranu jako takovou jen kvůli němu volit nebudou. A zase pro běžného voliče té strany je, stejně jako Špidla, neuchopitelný. Nevím, jestli to má řešení.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Do kopce se nepřepřahá.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Lumíci na tahu zvládnou uplavat až několik kilometrů, s čímž se původně nepočítalo a mělo se za to, že se vrhají sebevražedně do moře...
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Straně, která se namísto jasné politiky vrhne před volbami na mediální triky a hledání viníků není pomoci. Premiér nedokázal zbavit ČSSD starých šíbrů. Výsledkem je pražský puč, budějovická rebelie a tupá chovanština. Kdo by tohle chtěl volit?
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Na výsledek voleb pro ČSSD to nebude mít podstatný vliv. Sobotka udělal nějaké chyby, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí. Je ovšem možné, že změna ve vedení by nějaké % přinesla. ČSSD ale nemá kromě vnitrostranických bojů co nabídnout. V tom není sama.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Voliči ČSSD jsou posedlí obavami z Bruselu a z uprchlíků. Na Sobotku názor nezmění. Pomohl by člověk starého socdem stylu, například Středula.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Pokud chce jeho strana uspět ve volbách, pak ano, se Zaorálkem nebo i Chovancem v čele dopadnou lépe. To neznamená, že tito populisté budou dobrými předsedy, naopak - ale dobrého kandidáta dnes ČSSD nemá.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Sobotka po sérii podivných vůdcovských typů zařadil ČSSD mezi respektované demokratické strany. Líbil se mi jeho nenápadný, občanský model vedení strany. Podpořil jsem ho při stranickém puči 2013. Ale něco se stalo a je nutno nést za to odpovědnost.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Ne. Je na to pozdě. Je to poraženecké. Jen ať to dotáhne. Pak ať se vyhodnotí volby, zda v nich strana pod jeho vedením obstála či ne. Nejvyšší oběti už zaplatil doma, tak ať dovede stranu k volbám a hlavně, ať ti za ním ho nekopu do kotníků.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Problém ČSSD je hlubší, než co může tato taktika vyřešit. Opakovalo by to Zemanův nepovedený gambit z roku 2002, ale pochybuji, že to může tentokrát vyjít tak dobře, jako tehdy. Umožnilo by to však decentní dokončení práce této dosti úspěšné vlády.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Zavání mi to panikou a zoufalstvím, pokud to není vycucané z prstu...
František Fuka František Fuka
publicista
Pokud ho jako volební tvář strany nahradí Zaorálek, mohlo by to pomoci.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Mezinárodní olympijský výbor podepsal rozsudek vlastní nicotnosti. Ale zlomit Rusko se nepodaří. Má armádu, jaderné zbraně a velké lidi.

Světlana Chorkinová

- bývalá ruská olympijská vítězka v gymnastice
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Mohli jsme už nyní mít jinou než menšinovou vládu? Měly se na ní strany dohodnout?

Rut Bízková
Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Ano, měly. Jednotlivé strany dostaly podporu voličů proto, aby vláda vznikla, ne proto, aby nevznikla. Občas si vzít příklad z Němců a z respektu jejich...
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
ANO má většinu s extremisty a bude ji mít, i kdyby předstíralo koalici s někým jiným. Je hloupost domnívat se, že fíkový list v podobě "standardního"...
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Myslím, že všichni čekají na to, že AB bude vydán ke stíhání a pak se snad pokusí zjistit, zda je ANO hnutí či firma. V prvním případě bude dohoda o funkční...
reklama
reklama