reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Znovuzrozená ODA vysílá do boje o Pražský hrad bývalého šéfa mladoboleslavské Škody Vratislava Kulhánka. Mezitím stoupají šance Jiřího Drahoše, který by podle průzkumu ve druhém kole dokázal porazit Miloše Zemana.

Dlouhodobé zkušenosti s volbou lidu signalizují, že to nebude nikdo z nových kandidátů, ale uspěje současný prezident. Ale třeba se ještě připravuje velký tah ze strany odvolaného ministra financí - velmi mocného muže.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Na tipování jednotlivých kandidátů je příliš brzy. Hodně bude záležet na výsledku parlamentních voleb. Jestli si lidé oddechnou, že demokracie není ohrožena a na prezidentovi tedy tolik nezáleží - a nebo naopak.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Je velmi důležité, aby Zemanovi "protikandidáti" věděli, že jde o Česko a nikoliv o ego. Proto mohou být vzájemně slušní a nakonec podpořit toho, kdo postoupí do druhého kola. Chápu, že to není lehký úkol, ale následné prezidentování také ne...
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Viděl jsem pana Drahoše vkráčet do hlavního sálu Karolina při zasedání Učené společnosti České republiky a vkráčel tam tak nějak prezidentsky.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Zdá se, že to bude v druhém kole souboj mezi Zemanem a Drahošem. Je však ještě příliš brzy a jsou před tím ještě volby do PS. Důležité je, aby "vyzyvatelé" udrželi soutěž v 1. kole mezi sebou na slušné úrovni, aby vítěze pak mohli podpořit v 2. kole.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Sice média preferují pana Drahoše, on nic moc neříká a tím nekazí, ale jinak je neviditelný, lidé na vsi jej neznají. Bude to ještě zajímavý příběh! Proto nemá smysl říkat kdo z nich by mohl třeba vyhrát. Teď mají všichni makat. Ještě je dost času...
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Myslím, že ani pan Kulhánek není posledním kandidátem, který se objeví, proto je těžké odhadovat, kdo má jaké šance. Jsem však přesvědčen, že odpor proti Miloši Zemanovi už zřetelně přesahuje jeho podporu, a proto ve druhém kole prohraje.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Po odstoupení Miloše Zemana to bude Jiří Drahoš. A je to tak správné. Vědec je v současné chvíli v čele státu potřeba víc, než další ekonom - navíc nominovaný zcela bizarní ODA.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Obávám se, že zatím má největší šance v prvním kole Miloš Zeman. Z jeho protikandidátů si nejlépe stojí Jiří Drahoš. Ve druhém kole bude třeba přehlédnout stranické sympatie a antipatie a shodnout se na nejsilnějším Zemanově protivníkovi.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Doufám, že Jiří Drahoš.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Cim vice bude kandidatu, tim vetsi budou sance soucasneho prezidenta na znovuzvoleni
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Zatím setrvávám v přesvědčení, že se rozhodne mezi Zemanem a Drahošem. Vsadil bych si na Drahoše.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama