reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Znovuzrozená ODA vysílá do boje o Pražský hrad bývalého šéfa mladoboleslavské Škody Vratislava Kulhánka. Mezitím stoupají šance Jiřího Drahoše, který by podle průzkumu ve druhém kole dokázal porazit Miloše Zemana.

Dlouhodobé zkušenosti s volbou lidu signalizují, že to nebude nikdo z nových kandidátů, ale uspěje současný prezident. Ale třeba se ještě připravuje velký tah ze strany odvolaného ministra financí - velmi mocného muže.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
kurátorka vizuálního umění
Na tipování jednotlivých kandidátů je příliš brzy. Hodně bude záležet na výsledku parlamentních voleb. Jestli si lidé oddechnou, že demokracie není ohrožena a na prezidentovi tedy tolik nezáleží - a nebo naopak.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Je velmi důležité, aby Zemanovi "protikandidáti" věděli, že jde o Česko a nikoliv o ego. Proto mohou být vzájemně slušní a nakonec podpořit toho, kdo postoupí do druhého kola. Chápu, že to není lehký úkol, ale následné prezidentování také ne...
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Viděl jsem pana Drahoše vkráčet do hlavního sálu Karolina při zasedání Učené společnosti České republiky a vkráčel tam tak nějak prezidentsky.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Zdá se, že to bude v druhém kole souboj mezi Zemanem a Drahošem. Je však ještě příliš brzy a jsou před tím ještě volby do PS. Důležité je, aby "vyzyvatelé" udrželi soutěž v 1. kole mezi sebou na slušné úrovni, aby vítěze pak mohli podpořit v 2. kole.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Sice média preferují pana Drahoše, on nic moc neříká a tím nekazí, ale jinak je neviditelný, lidé na vsi jej neznají. Bude to ještě zajímavý příběh! Proto nemá smysl říkat kdo z nich by mohl třeba vyhrát. Teď mají všichni makat. Ještě je dost času...
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Myslím, že ani pan Kulhánek není posledním kandidátem, který se objeví, proto je těžké odhadovat, kdo má jaké šance. Jsem však přesvědčen, že odpor proti Miloši Zemanovi už zřetelně přesahuje jeho podporu, a proto ve druhém kole prohraje.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Po odstoupení Miloše Zemana to bude Jiří Drahoš. A je to tak správné. Vědec je v současné chvíli v čele státu potřeba víc, než další ekonom - navíc nominovaný zcela bizarní ODA.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Obávám se, že zatím má největší šance v prvním kole Miloš Zeman. Z jeho protikandidátů si nejlépe stojí Jiří Drahoš. Ve druhém kole bude třeba přehlédnout stranické sympatie a antipatie a shodnout se na nejsilnějším Zemanově protivníkovi.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Doufám, že Jiří Drahoš.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Cim vice bude kandidatu, tim vetsi budou sance soucasneho prezidenta na znovuzvoleni
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Zatím setrvávám v přesvědčení, že se rozhodne mezi Zemanem a Drahošem. Vsadil bych si na Drahoše.
David Řezníček David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Přeposlat
comments powered by Disqus

Nejčtenější komentář

Citát dne

Pro nás to, jestli momentálně jsme ve sněmovně, není nejdůležitější.

Petr Gazdík

- předseda hnutí Starostové a nezávislí
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Jak byste zhodnotili první půlrok Trumpova působení v Bílém domě?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Vede si celkem slušně, na to, co to je za člověka. Je na něm aspoň vidět nějaká energie. Otázka je, jak si povede v druhém funkčním období.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Netroufám si nic hodnotit jen podle mediálních zpráv - a amerického prezidenta už vůbec ne. Na to bych musela být aspoň nějakou chvíli v USA, vnímat tamější...
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Jednu výhodu Trump má. Nyní umíme snadněji vysvětlit přátelům z USA, jak je možné, že jsme si my v ČR zvolili takového prezidenta.
reklama
reklama