reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Průzkumy veřejného mínění předpovídají drtivé vítězství Andreje Babiše a dramatický propad sociální demokracie. Jenže se – jak už se mnohokrát ukázalo – dost často netrefí. Jak podle vás volby dopadnou?

Zemi uchvátí koalice ANO, ODS a SPD a čtyři roky budeme sledovat přelévání odporného antievropského hnisu. Paradoxně jediná strana, která by tomu mohla zabránit, je ČSSD. Skutečně absurdné.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Doufám v příjemné překvapení, a tím pro mě bude co největší volební úspěch ODS. Snad ne jenom pro mě, nýbrž pro celou naši zemi.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Očekávám Babiše a překvapilo by mě, kdyby to šlo bez něho!
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Andrej Babiš, už opět jako plnohodnotný vlastník médií, umožní vytvoření vlády metodou Kaczyński.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Vyhraje Babiš, samozřejmě. Ale hodně by mě překvapilo, kdyby na celé čáře vyhrál "Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET".
František Fuka František Fuka
publicista
Neznám snad větší šarlatánství, než je prognostika. Rozmnožovat je nebudu.
Michal Horáček Michal Horáček
producent a textař
Čekám ANO kolem 25 %, ČSSD o trochu výš než v průzkumech. ODS a Okamura kolem 10 %, zbytek méně. Mám pochybnosti o STAN i Pirátech, ale velmi bych si přál, aby se do Sněmovny dostali. Modlím se, aby Babiš neměl ústavní většinu s komunisty a fašisty.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Chtělo by se mi napsat, že moje představy i obavy mají obrnu a mám černou díru. Ale: Čekám hysterie všeho druhu a tím více jsem rozhodnut povzbuzovat k drobné politické práci. Překvapil by mne jakýkoliv záblesk jasného rozumu u voličů a kandidátů.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Přál bych si, aby se změnil systém voleb, aby nerozhodovaly peníze a davový efekt. Tedy aby nesměla být žádná placená reklama, jen stejný prostor pro všechny v médiích a nesměly být zveřejňovány žádné předvolební průzkumy. Možná by volby dopadly líp.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pirátský premiér - a to bych tleskal. Bohužel, mé dlaně zůstanou této námahy ušetřeny, ale bylo by to krásné.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Překvapilo by mě příjemně, kdyby lidé vzali rozum do hrsti a nevolili ani komunisty, ani ANO.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Očekávám, že po barnumské volební kampani se upeče stejná koalice jako dosud a ANO, ČSSD a KDU-ČSL si rozdělí posty. Překvapen bych byl z pravostředé koalice včetně hnutí ANO, ale bez Andreje Babiše a bez ministerstva vnitra pro ANO.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Očekávám ten úplně nejstrašnější výsledek, totiž jednoznačné vítězství Zbohatlíka Oligarchy.
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Analýza jasně ukazuje, že Británie na tom bude ekonomicky hůř mimo EU podle většiny obchodních scénářů - klíčovou otázkou pro Británii je, jak hodně horší...

Charles Ries

- autor studie amerického institutu The Rand Corporation
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Česko má novou vládu. Co od ní můžeme očekávat?

Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Vláda má k dispozici 115 hlasů díky extremistům a ANO už při obsazování sněmovních výborů dalo najevo, že nemá problém tuto většinu využít. Oligarcha s...
Rut Bízková
Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Uvidíme. Myslím, že každý z ministrů začne pracovat ve svém resortu jak nejlépe bude umět. Pak vláda nedostane důvěru, úřednictvu přijde nový ministr či...
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Netuším, jaké zákulisní hry se paralelně hrají a tedy komu nakonec bude vláda vlastně sloužit (a co za to ty dotyčné strany dostanou). A samozřejmě jestli...
reklama
reklama