reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Na tuto otázku se ne každému chce odpovídat, mnozí to považují čistě za svou osobní věc. Pak se tedy nabízí ještě jeden dotaz: komu byste v žádném případě hlas nedali a proč?

Volím TOP 09.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
topku :-)
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Opakovaně a s důvěrou TOP 09.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
ODS – z důvodů obecné loajality a důvěry v rodinu Klausovic.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Vnímám, že je třeba volit ty, kdo ctí demokracii a přitom vidí do budoucnosti třeba ve smyslu knížky "Povaha změny". Těmi jsou pro mne Zelení a Piráti. Myslím, že je dobré, aby v Parlamentu byli i Starostové, TOP 09, KDU-ČSL - pěkná koalice, ne? :-)
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
KDU-ČSL.
Marek Vácha Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Vylučovací metodou jsem si vyvolila TOPku. Piráti si to u mě rozlili poznámkou o možnosti koalice s Ano-many. Lidovci nepřicházejí v úvahu kvůli svému pojetí rodiny. A ODS kvůli svému euroskepticismu.
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka
Piráty. Hlavně proto, že Ivan Bartoš má za ženu kněžku chaosu. Kdo jiný by mě ovlivňovat českou politiku než taková žena.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Topku. Volil bych ODS, kdyby nebyla protievropská.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Volím mezi TOP 09 a STAN. Je škoda, že se rozešly, byl bych měl rozhodování snazší. Hlavní je pro mne jednoznačně proevropská a proatlantická pozice; pak imigrantská politika, jež je konzistentní s hodnotami, které vyznávám; a nakonec nereligiosnost.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Budu volit stranu, která podporuje naše konstruktivní členství v EU a která nechce, aby ČR zůstalo v roli pouhého pozorovatele a bylo vytlačeno na okraj Evropy. A samozřejmě která též podporuje členství v NATO. Tou je pro mne TOP 09.
Helena Illnerová Helena Illnerová
biochemička
Budu volit Piráty a doufat, že trio Bartoš, Ferjenčík, Michálek dokáže poslanecký klub pak ukočírovat. Ostatní politické strany na mě dělají dojem ještě horší, Piráti alespoň upřímně chtějí něco měnit k lepšímu a není to žádný podnikatelský projekt.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Letos budu volit STAN kvůli důvěře v Jana Farského. Navíc by úspěch Starostů mohl definitivně sebrat Babišovi naději na sněmovní většinu s extremisty.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Budu volit ODS. Volila jsem je vždycky, a letos nemám pochyby, Petru Fialovi věřím. Je mi ovšem jasné, že volby nejsou svatba, nehledám ideál, ale stranu, která je pro mě největší zárukou svobody. A nikdy bych nevolila hnutí ANO a KSČM.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Volby jsou tajné a osobní. Koho, to říci nemohu. Vždycky však budu stát za jednotnou Evropou, která podle mne přirozeně dospívá. Nechci ji jen dojit. Chybí mi zdravá skepse spasitelů ze všech stran. I těch tradičních. Žádná sebekritika? Velká škoda.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Budu volit Piráty, ale extra radost z toho nemám.
František Fuka František Fuka
publicista
Budu volit toho, kdo nezpochybňuje, že naše místo je v EU a v NATO, kdo vidí naše členství jako příležitost na zlepšení poměrů a ne jako nutné zlo, které akceptuje s nechutí. A budu volit stranu, která chápe, že dosavadní byznys model ČR se přežil.
Tomáš Prouza Tomáš Prouza
bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti a koordinátor digitální agendy ČR
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama