reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Hnutí ANO vyhrálo volby s drtivým náskokem, každý desátý hlas získala SPD Tomia Okamury. Podaří se Andreji Babišovi sestavit vládu? Případně s kým?

Pokud se staly nemorální postoje a byznysové formy politiky normou, může se stát cokoli. Měli bychom hledat odpovědi na otázky, proč se tak děje.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Pokud ODS nevyužije této unikátní příležitosti, pak tím svému voliči sdělí, že ve skutečnosti nemá žádný projekt, o který by chtěla alespoň pokusit.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Pan Babiš může mířit, kam chce. Jiná věc je, kam patří. Pořád odmítám přijmout myšlenku, že oním místem je křeslo premiéra České republiky.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Mě by se líbilo nejvíc ANO, Piráti a STAN, ale jelikož vím, že cesta vede slzavým údolím, příšťí vládu vytvoří ANO a ODS.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Mne nezajímá, jak bude vypadat vnější podoba koalice. Mne zajímá, že lidé bez uzardění dali hlasy tak, jak dali. Že se ani dnes nepolekali. To je vážné. Vláda vznikne nějakým obchodováním, nové volby bychom považovali za větší ostudu, než výsledek.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Formální podoba vlády je už lhostejná. Babiš si může cokoli odhlasovat s extremisty a nic mu nezabrání tak činit, bude se jen snažit vylepšit umělecký dojem oficiální koalicí s někým přijatelnějším. Kdo tuto roli užitečných idiotů přijme, to netuším.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Jak jsem napsal minule: můžem se dočkat všeho! Zemanovi kamarádi tam taky vydrželi bez prověrky.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Zatím to nevypadá, že by nějaká ze stran šla do vlády s trestně stíhaným premiérem (doufejme, že jim to vydrží). Škoda nespravedlivého systému, který přidává mandáty silnějším nad získaná procenta, takto vláda demokratických stran bez ANO není možná.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
ANO je jasným vítězem, nemyslím, že by trestně stíhaný člověk získal prověrku na přísně tajné nutnou pro premiéra. Potřebuje koaliční partnery a ti pravděpodobně budou ochotni na koalici přistoupit jen bez Babiše.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Zdá se,, že jsou jen dvě možnosti: ANO+ČSSD+KDU-ČSL, bez Babiše a Faltýnka; nebo menšinová jednobarevná vláda Babišova. (ANO+SPD nestačí). Třetí možnost jsou mimořádné volby po nějaké době. ANO+ODS je velice nepravděpodobné.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Bude to u nás víceméně jako po posledních volbách v USA.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama