reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Prezident Miloš Zeman pověřil Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Již dříve řekl, že mu v případě neúspěchu svěří i druhý pokus. Šéf hnutí ANO nyní prohlašuje, že se pokusí dát dohromady menšinový kabinet s odborníky navrženými i dalšími stranami. Jaké kroky teď chystá? Budeme mít do Vánoc vládu? A pokud ano, tak jakou?

Co bude, nevím... Mohu jen doufat, že nakonec po neúspěšných pokusech dojde k vládě bez obviněných (to je tak maximum, v co lze doufat) nebo dojde k novým volbám. Ale obávám se toho, že SPD a komunisté do vlády půjdou nebo jí dají důvěru.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Domnívám se, že navržená vláda nezíská důvěru sněmovny, a že při druhém nebo třetím kole dojde na vládu s účastí ANO bez Babiše a Faltýnka.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Občan volí strany s úkolem se dohodnout, ne zablokovat politický systém. Sebevražda malých "tradičních" politických stran otevírá prostor pro zcela nový styl ad hoc politických seskupení. Vláda bude a snad skončí politický vliv ČEZ a jemu podobných.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Pan Zeman má politiky a možná i nás za slepice. Bojím se, že pan Babiš za kuřata. Všechno jim sezobeme. Případně nás zalehnou. Uráží mne to. Uráží to ženy. To, co sledujeme, je klamná hra pro média. Jediné, co z nich cítím skutečně, je pustý strach.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Vznikne menšinová vláda bez otevřené účasti dalších stran. Důvěru ve Sněmovně dle mého názoru získá.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Vydán k trestnímu stíhání.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Vítěz voleb, pan inženýr Miloš Zeman použije čas k sestavení jemu příznivé vlády složené z nestranických odborníků. (Troška, Vondráčková, Renč, Kájínek...atd).
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Co udělá, to vědět nemohu. Doufám jen, že se neopře o KSČM a SPD.
Michal Horáček Michal Horáček
producent a textař
Babiš sestaví menšinovou jednobarevnou vládu jakmile skončí 1.schůze PS(před Vánocemi).Důvěru nedostane. Zeman ještě před prezidentskými volbami jmenuje Babiše podruhé tak,aby 2.vláda žádala o důvěru až po volbách.Dále záleží na výsledku prez. voleb.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Babiš rychle sestaví menšinovou vládu. A pak se uvidí, jestli s ní získá důvěru nebo bude vládnout bez důvěry až do dalšího pokusu.
Petr Kolář Petr Kolář
bývalý diplomat
Kalousek 27. října označil slova o odbornících za "marketingovou mlhu". Chovanec slova o menšinové vládě za "pokusný balonek". Teď oba vidí, že Babiš klidně sestaví menšinovou vládu a bude mít podporu veřejnosti, protože nikdo nevidí jinou variantu.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
AB v klidu vyčká, co udělají ti, pro které jsou smrtelným nebezpečím předčasné volby.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Vláda bude, i když si z ní všichni intelektuálové a většina médií budou dělat legraci... Něco jako v USA s Trumpem.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Není důvod, aby se církevní restituce nedanily. V rámci koalice nebylo možné se k tomu vrátit, teď to asi možné bude.

Andrej Babiš, poslanec a předseda ANO

reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ...
reklama
reklama