Pákistánští vojáci zabili v sobotu skupinu čtyř povstalců, která napadla vojenské velitelství ve městě Rávalpindí na severu země. Útočníci zastřelili podle Reuters nejméně čtyři vojáky. BBC informuje o šesti mrtvých vojácích.

"Situace je pod kontrolou ... všichni ozbrojenci byli zabiti," oznámila pákistánská armáda. Přestřelka trvala podle agentury AP asi 45 minut. Povstalci na místo přijeli bílou dodávkou. Do areálu kasáren se jim ale prorazit cestu nepodařilo. Útočníci byli podle policie ozbrojeni těžkými střelnými zbraněmi a granáty.

Útok na vojenské velitelství byl třetí velkou akcí islamistických radikálů během jednoho týdne. Povstalci tak chtějí ukázat, že navzdory operaci, kterou proti nim vedou vládní vojáci, jsou schopni zaútočit v samém srdci pákistánských bezpečnostních složek, poznamenala AP.

V pátek při pumovém útoku u hlavního tržiště v pákistánském Péšávaru zahynulo 49 lidí a více než sto jich bylo zraněno. V pondělí zaútočil sebevražedný atentátník na kancelář Světového programu OSN pro výživu (WFP) v pákistánské metropoli Islámábádu; pět lidí přitom přišlo o život.

Související