Český obránce Tomáš Ujfaluši z Atlétika Madrid byl vyloučen už v 21. minutě utkání středečního osmifinále Španělského poháru na hřišti fotbalistů druholigové Huelvy. Jeho tým v tu chvíli prohrával 0:1 a v oslabení inkasoval ještě dvakrát. V odvetě za týden tak bude muset stáhovat třígólové manko.

Ujfaluši, který byl vyřazen z reprezentace loni na jaře po večírku fotbalistů po zápase se Slovenskem, dostal červenou kartu bez předchozího varování po faulu na útočné polovině. Bývalý reprezentační stoper netrefil byl u míče pozdě a sestřeli soupeře, který si ho obhazoval. Na webu Atlética se dnes za vyloučení omluvil fanouškům.

"Je to moje vina, omlouvám se za ni. Rozhodl jsem se špatně a teď toho lituju. Po mém vyloučení to měl tým těžké, protože jsme hráli 70 minut o deseti," uvedl na oficiálním webu Atlétika Ujfaluši, jenž i přes složitou situaci vidí pro svůj tým šanci do odvety. "Ještě to můžeme otočit," dodal.

Podívejte se na klíčové momenty zápasu Hulevy s Atléticem. (Ujfalušiho zákrok je v čase 1 minuta 34 sekund).

Porážka na hřišti patnáctého týmu druhé nejvyšší soutěže tak podtrhla mizernou sezonu Atlétika, které je v lize jedenácté. "Je to velké zklamání," uvedl na tiskové konferenci kouč madridského celku Quique Sánchez Flores, jenž přišel k mužstvu na konci října na místo odvolaného Abela Resiny.

"Dokud se nic nezmění, budu mít odpovědnost za výsledky já. Budu se snažit najít řešení a takové hráče, kteří mě nezklamou," řekl mnohoznačně. "Tuhle sezonu jsem zažil víc zklamání než za celou dosavadní kariéru," uvedl bývalý španělský reprezentant.