Rusko se ujalo vedení po brance Malkina, který využil druhou přesilovku soupeře. Tomáš Plekanec pak krásnou ranou z otočky vyrovnal minutu před koncem třetiny na 1:1, kdy český tým hrál v početní převaze pěti proti třem.

Ve druhé třetině byl ruský tým aktivnější a po zásluze si vytvořil jednobrankový náskok. Branku vstřelil Viktor Kozlov.

Ve třetí třetině Rusko zvýšilo svůj náskok po tvrdém zákroku Ovečkina na Jágra a následné Malkinově střele. Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení zvýšeného tlaku českého výběru, který vyústil až ke snížení na rozdíl jediné branky.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
21:01
- 02:00   Obě držustva nastupují na led
21:02

00:30   Je rozehráno, hra se přelívá ze strany na stranu.

21:08
03:00 Vašíček zakombinoval na modré s Rolinkem a prudce vystřelil na Nabokova, jeho střela šla nad.
21:09
04:00   Hraje se ve velkém tempu. Čeští hokejisté drží puk
21:10
05:30   Po Eratově střele byl v obrovské šanci sám před Nabokovem útočník Fleishmann
21:14
07:00   Ovechkin jel sám na Vokouna, ale ten fantastickým zákrokem podržel svůj tým
21:15
08:30   Po Jágrově zavezení puku do útočné třetiny následovala skrumáž před ruskou brankou
21:16

09:00   Krejčího střela těsně minula soupeřovu svatyni

21:17
10:00   V šancích byli postupně Ovechkin a Malkin. Vokoun zůstává nepřekonán
21:18
11:00   Jágr s Červenkou dělají Rusům problémy a znovu si vytvořili tlak v soupeřově třetině

21:23
14:30   Plekanec s Eliášem přišli o kotouč a Ovečkin s Malkinem ihned jeli do protiútoku
21:25
14:40   Jágr fauloval a Rusko bude hrát druhou přesilovku v dnešním utkání
21:26
15:30   1:0 Rusko využilo početní převahu a po obrovském závaru před brankou se trefuje Malkin
21:27

16:00   Havlát s Plekancem si vytvořili tlak a Morozov vyhodil na zakázané uvolnění

21:30
16:30   Zinovjev dostal před Vokounem hodně místa, naštěstí jej nevyužil
21:31
17:30   Blaťák nahrával před prázdnou bránu Fleishmannovi, ten však skákavý kotouč netrefil ideálně

21:37
20:00   Skončila první třetina, Česko hraje s Ruskem nerozhodně 1:1. Sledujeme krásný zápas
21:38
20:30   Česko dohrálo přesilovku a Havlát zápěstím zkusil překvapit Nabokova
21:54
21:00   Sjomin ve velké příležitosti minul odkrytou branku. Rusko již mělo v té době výhodu. Druhý trest v dnešním zápase dostává Čajánek
21:59
25:00   Afinogenov s Dacjukem znovu zahrozili před Vokounovou brankou.
22:05
28:00   Rusko zahrozilo z nebezpečného protiútoku, Vokoun situaci pohlídal. Bude se vhazovat v českém obranném pásmu.
22:06
29:00   Vašíček s Michálkem teď dobře napadali
22:07
29:20   Jágr s Červenkou teď zamotali soupeři hlavu za brankou. Diváci jejich akci zatleskali.
22:08
30:00   Grebeškovovu tvrdou střelu od modré Vokoun stlumil ve své výstroji.
22:09
30:26   Rusko střílí z každé pozice. Brankář Vokoun je však jistý.
22:11
31:00   Sjomin ve velké šanci netrefil a vzápetí fauloval. Budeme hrát další přesilovou hru.
22:13
32:00   Havlát nahazoval před branku na Čajánka, ten jeho nahrávku nestihl.
22:14
33:30   Rusko velmi rychle napadá a uvolňujeme se pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:14
33:00   Sjomin je zpátky na ledě, početní výhodu český tým nevyužil.
22:16
34:34   Kozlov svým důrazem posílá Rusy do vedení. Jeho pohotová střela k tyči byla z bezprostřední blízkosti přesná.
22:19
35:30   Jeden z ruských obránců vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:20
35:47   Velká skrumáž před brankou Nabokova. Puk však doputoval za brankovou čáru až po odpískání
22:22
36:30   Čajánek si vykoledoval faul a za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Grebeškov.
22:24
37:30   Kaberle, Židlický a Eliáš teď dostali ruskou obranu pod veliký tlak. Branky se však nedočkali
22:26
38:00  Držíme soupeře v jeho třetině. Nedaří se propálit hradbu těl
22:27
38:30   Radulov srazil Krejčího a budeme hrát další přesilovku
22:28
39:10   Afinogenov po vyhraném buly vyhazuje.
22:28
39:00   Kaberleho střelu Nabokov jistí.
22:29
39:30   Plekanec před brankou těsně minul Eliášův pas.
22:30
40:00   Skončila 2. třetina. Rusko vede nad Českou republikou 2:1.
22:31
40:30   Dacjuk skvěle napadal a dostal svůj tým mimo nebezpeční.
22:46
41:20   Přesilovka českého týmu skončila. Vokoun pak špatně vyhodil a jeho chybu málem potrestal Ovečkin.
22:47
41:49   3:1 Ovečkin nejprve srazil na půlce kluziště Jágra a Malkin z protiútoku prostřelil Vokouna.
22:48
42:15   Afinogenov se řítil do šance, ale Kuba ho dobře ubránil.
22:49
43:00   Český tým se nemůže dostat ze třetiny.
22:50
44:00   Sjomin ostře vypálil a Vokoun skvělým zákrokem drží naděje svého týmu.
22:51
44:30   Jágr skvěle zatáhl puk do třetiny, jeho nahrávka však adresáta nenašla. Následně se znovu dostal ke kotouči a prověřil Nabokova v brance.
22:53
45:00   Fjodorov jde na trestnou lavici za zdržování hry.
22:53
45:30   Rusové k našim hráčům rychle přistupují ve svém obraném pásmu. Kubovu střelu Nabokov vyráží.
22:55
46:30   Plekanec ve výborné příležitosti neusměrnil kotouč do branky.
22:56

47:30   Přesilovku jsme nevyužili. Vhazuje se před Vokounem.

22:57
48:20   Růžička začíná točit se sestavou.
22:58
49:00   Židlický s Vašíčkem pomohli vytvořit tlak několika střelami.
22:59
50:00   Skoro se nepřerušuje. Hraje se nahoru, dolů.
23:00
50:30   Ovečkin stál v brankovišti a zastavil tak slibný ruský útok.
23:01
51:00   Češi zvýšili aktivitu, ale šance na snížení si nevytvářejí.
23:03
52:00   Jágr hledal přihrávkou Čajánka před brankou. Nakonec Červenka vystřelil,ale Nabokov si s jeho ranou poradil.
23:05
53:00   Krejčí s Eratem dobře zakombinovali, ale střela druhého jmenovaného byla nepřesná.
23:06
53:30 Milan Michálek teď předvedl krásnou individuální akci a beckhandem těsně minul.
23:07
54:00 Ovečkin se Sjominem se řítili dva na jednoho, ale Vokoun skákavou střelu chytil.
23:08
54:30   Nabokov teď s jistotou lapil Michálkovu bombu od modré.
23:09
54:51  3:2 Židlický vykroužil za brankou a nahrál Milanu Michálkovi, ten se před prázdnou brankou nemýlil.
23:10
55:17   Hejda ostře vypáli na Nabokova. Bude se vhazovat před jeho brankou.
23:12
56:00   Erat našel Eliáše mezi kruhy, ten těsně minul.
23:12
56:00   Českému výběru narostla křídla a Rusko se jen brání.
23:13
56:30   Kovalčuk zahrozil z úniku.
23:14
57:30   Krejčí s Fleishmannem dostali Rusko pod obrovský tlak.
23:15
58:00   Soupeř se již jen brání a drží kotouč co nejdále od své branky.
23:15
59:00   Kovalčuk se znovu řítil sám na Vokouna, ale ten jeho šanci skvěle vykryl.
23:16

59:10   Krejčí se krásně proháčkoval útočnou třetinou, k zakončení se už nedostal.

23:17
59:30   Český tým si bere oddechový čas. Bude hrát power play.
23:17
59:47   Prohráli jsme buly v útočném pásmu a Pavel Datsjuk dává do prázdné branky na 4:2.