Fotbalisté Valencie cítili po čtvrtečním vyřazení z Evropské ligy od domácího Atlétika Madrid velkou křivdu. Po bezbrankové remíze, která posunula do semifinále po výsledku 2:2 z prvního duelu soupeře, spílali německému rozhodčímu Florianu Meyerovi. Hosty rozzuřila situace z 86. minuty, kdy útočníka Nikolu Žigiče zatáhl ve vápně domácí Juanito tak silně, že mu roztrhl dres. Přesto se penalta nekopala.

"Ještě nikdy jsem neviděl tak jasný faul. Jsme naštvaní. Přijeli jsme si pro výhru, ale rozhodčí udělal chybu. Nevím, proč to neodpískal. Nic neřekl," prohlásil Žigič.

Nejvíce se do sudího opřel brankář César Sánchez. "Je to neuvěřitelné. Měl jsem možnost vidět to z mé pozice, takže neexistuje, že by to rozhodčí neviděli. Nepotřebujete spatřit roztržený dres, byla ta křišťálově jasná penalta," prohlásil Sánchez. "Půjdu se podívat do jejich peněženek, jestli si ode mě něco nevzali. Loni jsme byli ve vyřazovací fázi oloupeni a stejná věc se stala i dnes. Příští rok si s sebou radši nebudu brát hodinky, aby mi je taky neukradli," pravil Sánchez ironicky.

Trenér Unai Emery protestoval tak vehementně, že ho hlavní arbitr vykázal do hlediště. "Celý svět to mohl vidět, televize nelže. Hráči jsou pobouřeni, strašně to bolí. A navíc to je v soutěži, kde jsou zavedeni brankoví rozhodčí," rozčiloval se Emery s odkazem na novinku s pěti sudími, kterou UEFA v Evropské lize v této sezoně testuje.

Příliš pozitivních ohlasů ale zatím nepřinesla. "To je mi tedy vynález. Tři rozhodčí a vidí jen to, co chtějí vidět," uvedl Sánchez. "Jsem si jistý, že dnes to viděli. UEFA chce z Evropské ligy udělat velkou soutěž ve stylu Ligy mistrů, ale tito rozhodčí na takový standard nedosahují. Nemají odvahu odpískat proti domácím v 86. minutě penaltu. To je, jako kdybych se já bál jít do soubojů. UEFA ale zase bude vysvětlovat tohle svinstvo tím, že sudí jen dělají svoji práci," doplnil.

Hostující kouč byl přesvědčen, že jeho tým měl zahrávat pokutový kop už v prvním poločase. "Byla tam ruka, která zablokovala dráhu míče. Takže také penalta. Problém není v tom, že ty chyby jsou úmyslné. Je to o tom, že rozhodčí nejsou osobnosti a nemohou pískat v takovéhle atmosféře. Před zápasy nás žádají o fair play, ale nejdřív by měli kontrolovat sami sebe. Dnes by si měl rozhodčí raději z ostudy schovat hlavu," dodal Emery.

Atlético v sestavě s Tomášem Ujfalušim si nenechalo valencijskými stížnostmi zkazit postupovou radost. Trenér Quique Sánchez Flores připomněl, že madridskému celku rozhodčí zřejmě neprávem neuznali Forlánův gól kvůli údajnému ofsajdu. "Fotbal mě vychoval k tomu, abych nemluvil o rozhodčích a jejich výrocích. Pamatuji si okamžik, kdy nebyl Forlán v ofsajdu a nic se nestalo. Dokonce ani nevím, jaké byl rozhodčí národnosti," uvedl kouč Atlétika.

Madridský celek narazí v semifinále na Liverpool, takže se může těšit na setkání s kanonýrem Fernandem Torresem, který před třemi lety zamířil do Anglie právě z Atlétika. "Fernando bude nadšený, že si zahraje proti bývalému klubu. Bude to pro něj velká motivace," uvedl kouč Liverpoolu Rafael Benítez.

 

Související