Další hvězdou mítnku Zlatá tretra v Ostravě bude halová mistryně světa z Dauhá v běhu na 60 metrů překážek Lolo Jonesová. Sedmadvacetiletá americká atletka přijede do Ostravy už potřetí a podle organizátorů se má pokusit překonat rekord mítinku 12,65 vteřiny. V Dauhá zaběhla Jonesová třetí čas halové historie 7,72.

"Ostrava byla mým prvním velkým mítinkem v kariéře, který jsem v roce 2006 vyhrála," připomněla Američanka svůj první start na Zlaté tretře, který si ještě za dva roky zopakovala.

"Loni jsem také chtěla přijet, ale byla jsem zraněná. Jsem ráda, že mě pořadatelé opět pozvali," nechala se slyšet Jonesová. Letos už běžela dvakrát - za 12,71 a 12,68 vteřiny. Stovku metrů překážek poběží 27. května ve Vítkovicích i česká jednička Lucie Škrobáková.

Už dříve organizátoři oznámili start famózních jamajských sprinterů Usaina Bolta (300 m) a Asafy Powella (100 m), přijedou také Američan Bernard Lagat (3000 m), Kubánec Dayron Robles (110 m př.), Blanka Vlašičová z Chorvatska (výška) a česká oštěpařka Barbora Špotáková. V úterý mezi hvězdy mítinku přibyla také mistryně světa a světová rekordmanka v hodu kladivem Anita Wlodarczyková z Polska.