FC Barcelona dala zapomenout na šokující ligovou víkendovou porážku s Alicante. Messi a spol. od úvodu zamkli Panathinaikos před jeho brankou a vířivou kombinací rozebírali obranu soupeře. Z pohody loňského finalistu Ligy mistrů nevyvedl ani vedoucí gól soupeře, který přišel po dlouhém výkopu gólmana a pohotovém zakončení Govua.

Prakticky hned po rozehrání ale odpověděl přesným obloučkem Messi po geniální přihrávce Xaviho. Vedení favoritovi zajistila letní posila David Villa. Ještě před poločasem pak Messi po nádherném biliáru se spoluhráči přidal pojistku. Argentinec mohl dát hattrick, ale penaltu v druhém poločase zahodil a v 78. minutě jeho střela orazila obě tyče, aby ji vzápětí dorazil do sítě Pedro.

Barcelona v Panathinaikos Athens
Uploaded by evolspeltz. - Basketball, baseball, pro wrestling and more sports videos.

Inter na úvod získal jen bod

Obhájce titulu na startu nové sezony fotbalové Ligy mistrů ztratil dva body: Inter Milán na hřišti nizozemského Twente Enschede uhrál pouze remízu 2:2. Body ztratil v prvním hracím dnu milionářské soutěže i další favorit Manchester United, který před domácím publikem nedokázal vstřelit ani gól Glasgow Rangers a bezbranková remíza mu zkomplikovala postupové plány. Kodaň, za kterou odehrál celý zápas proti Kazani Zdeněk Pospěch, vstřelila vítězný gól tři minuty před koncem.

Inter sice při svém prvním utkání v soutěži po květnovém finálovém vítězství rychle vedl, ale Twente se ukázalo v premiéře jako nezdolný tým s kvalitní ofenzivou. Rychle vývoj utkání otočilo a hosté byli rádi, že Eto'o těsně před poločasem dokázal vyrovnat. Po pauze už vsadily oba týmy na opatrnější způsob hry, a branka už nepadla.

Přesvědčivě vstoupila do soutěže i Valencie, která vybojovala vysokou výhru 4:0 na hřišti tureckého Bursasporu. Domácí dostali při své premiéře mezi evropskou elitou pořádnou lekci: čtyři střely mezi tyče skončily v síti a ukázaly, v čem tkví síla Španělů.

Trápil se i Manchester

Vedle Interu se trápil i Manchester United proti Glasgow Rangers. V duelu dvou slavných britských klubů byli sice domácí velkým favoritem, ale hostující defenzivu přes trvalou převahu pokořit nedokázali. Hosté za celý duel vyslali na branku pouze jednu střelu.

Jediným vyloučeným hráčem večera byl německý obránce Benedikt Höwedes ze Schalke, které pak v Lyonu prohrálo 0:1. Hostujícímu týmu nepomohl ani útočník Raúl, který se poprvé představil v Lize mistrů v jiném dresu než Realu Madrid.

Tottenham předvedl v Brémách drtivý nástup, po vlastní brance Pasanena a trefě Crouche a Pasanena vedli Angličané už 2:0, ale utkání nakonec skončilo 2:2.

Skupina A:

Twente Enschede - Inter Milán 2:2 (2:2) Branky: 20. Jansen, 31. Milito vlastní - 13. Sneijder, 41. Eto'o. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

Werder Brémy - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2) Branky: 43. Almeida, 47. Marin - 12. Pasanen vlastní, 18. Crouch. Rozhodčí: Busacca (Švýc.).

1. Inter Milán 1 0 1 0 2:2 1

Tottenham Hotspur 1 0 1 0 2:2 1

Twente Enschede 1 0 1 0 2:2 1

Werder Brémy 1 0 1 0 2:2 1

Skupina B:

Olympique Lyon - Schalke 04 1:0 (1:0) Branka: 21. Bastos. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 38. Höwedes (Schalke).

Benfica Lisabon - Hapoel Tel-Aviv 2:0 (1:0) Branky: 21. Luisao, 68. Cardozo. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).

1. Benfica Lisabon 1 1 0 0 2:0 3

2. Olympique Lyon 1 1 0 0 1:0 3

3. Schalke 04 1 0 0 1 0:1 0

4. Hapoel Tel-Aviv 1 0 0 1 0:2 0

Skupina C:

Manchester United - Glasgow Rangers 0:0 Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

Bursaspor - Valencie 0:4 (0:2) Branky: 16. Costa, 41. Aduriz, 68. Hernández, 76. Soldado. Rozhodčí: Moen (Nor.).

1. Valencie 1 1 0 0 4:0 3

2. Glasgow Rangers 1 0 1 0 0:0 1

Manchester United 1 0 1 0 0:0 1

4. Bursaspor 1 0 0 1 0:4 0

Skupina D:

FC Barcelona - Panathinaikos Atény 5:1 (3:1) Branky: 22. a 44. Messi, 33. Villa, 78. Pedro, 90.+3 Alvés - 20. Govou. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

FC Kodaň - Rubin Kazaň 1:0 (0:0) Branka: 87. N'Doye. Rozhodčí: Einwaller (Rak.).

1. FC Barcelona 1 1 0 0 5:1 3

2. FC Kodaň 1 1 0 0 1:0 3

3. Rubin Kazaň 1 0 0 1 0:1 0

4. Panathinaikos Atény 1 0 0 1 1:5 0