V průměru po 22 minutách jízdy se manželé v autě začnou hádat. Vyplývá to ze závěrů průzkumu firmy SEAT, který provedla mezi třemi tisíci automobilisty ve Velké Británii. Informoval o tom server MailOnline.

Ať už je důvodem hádky cokoliv a trvá jakkoliv dlouho, polovina všech párů na sebe nakonec zbytek cesty nepromluví ani slovo. A každý desátý dotázaný dokonce uvedl, že rozepře v autě byla natolik silná, že nakonec vyústila v rozchod.

Iniciátorem hádky bývá nejčastěji nesouhlas s tím, jakou cestu k cíli osoba za volantem zvolila, a pak klasická situace, kdy se řidič ztratí a začne bloudit. Na 44 procent dotázaných uvedlo, že tyto dva důvody bývají na počátku hádky v autě. Bloudění ovšem může alespoň částečně eliminovat satelitní navigace. Čtvrtina dotázaných totiž říká, že díky této technice se v autě hádá méně.

Na třetím místě je pak neschopnost řidiče najít místo na zaparkování a také vlastní parkovací manévr. A slovní bitku často často vyvolá, když řidič jede moc rychle nebo příliš blízko za vozidlem před ním.

Zle může nastat, když partner, který neřídí, začne do řízení mluvit, a to bez ohledu na to, zda je u volantu muž nebo žena. Každý pátý takový případ končí hádkou. Ostatně - 71 procent dotázaných uvedlo, že mají k řidičským schopnostem svého partnera výhrady a dohadují se s ním kvůli tomu.

Pro část řidičů je zřejmě společná jízda autem více než stresující. Každý pátý dotázaný připustil, že jako řidič alespoň jednou zajel k chodníku a odmítl pokračovat v cestě, dokud jeho protějšek nevystoupil. A opačně - téměř pětina lidí v průzkumu se přiznala k tomu, že požádali partnera za volantem, aby okamžitě zastavil, aby z auta mohli vystoupit a jít raději pěšky.

Automobilka SEAT chtěla průzkumem potvrdit známý fakt: Řízení auta je stresující záležitost a pokud se přitom řidič ještě hádá, je větší pravděpodobnost, že ztratí koncentrací a havaruje.