Dalších sedm míst v semifinále Ligy mistrů je po úterních zápasech obsazeno. Do vyřazovacích bojů s předstihem postoupily Schalke 04, Lyon, loňský vítěz Barcelona, Manchester United, Valencie, Tottenham a obhájce titulu Inter Milán, který hrál i za kouče Rafaela Beníteze a v Miláně udolal nizozemského nováčka Twente Enschede 1:0.

Benítez si oddechl

Interu se zatím nedaří navázat na úspěšný minulý ročník pod vedením Josého Mourinha a po čtyřech ligových zápasech bez výhry klesl v Serii A na šesté místo. Kouč Benítez se po sérii nezdarů dostal pod tlak a podle spekulací italských médií hrál o své setrvání ve funkci.

Jeho svěřenci ho nakonec potěšili, i když v úvodu se s Twente trápili v zakončení. Ve velké šanci napálil Sneijder jen břevno a Inter, jemuž se nakonec uzdravila většina marodů, spasil až krátce po změně stran svým prvním gólem v soutěži Cambiasso.

Milánští už nemohou skončit hůř než druzí a o čelo tabulky se v posledním kole na dálku poperou s Tottenhamem. "Kohouti" potvrdili výtečnou domácí formu a vyhráli před svými fanoušky i třetí zápas, přičemž soupeřům v nich nastříleli deset gólů. Po obrovském úvodním náporu je proti Brémám poslal do vedení Kaboul, v závěru poločasu jistil náskok Modrič a skóre uzavřel Crouch.

Turecký nováček Bursaspor znovu demonstroval, že je v Lize mistrů největším "otloukánkem". Ve Valencii do poločasu čtyřikrát inkasoval a nakonec odjel s debaklem 1:6. Aspoň trochu těšit ho může to, že konečně vstřelil v soutěži premiérový gól.

Valencie mohla vedle hladkého vítězství oslavovat také postup, protože v souběžně hraném utkání porazil Manchester United v ostrovním derby domácí Glasgow Rangers 1:0. Tři minuty před koncem rozhodl z penalty uzdravený kanonýr Rooney, který poprvé po zranění nastoupil v základní sestavě. "Rudí ďáblové" dál jako jediní v Lize mistrů ještě neinkasovali.

Braca potvrdila formu

Barcelona nešetřila před ligovou bitvou s Realem Madrid žádné své opory a na hřišti Panathinaikosu Atény navázala výhrou 3:0 na skvělou formu z posledních dnů. Třicátý zápas v Lize mistrů osladil kouči Guardiolovi dvěma brankami Pedro, mezitím se trefil Messi. Řecký celek ani tentokrát nezlomil čekání na 300. gól v evropských pohárech a už ztratil i naději na třetí místo. Naopak "Barca" si triumfem zajistila prvenství ve skupině.

Druhá je Kodaň, která ale prohrála na stadionu Rubinu Kazaň 0:1 a její náskok před ruským soupeřem se ztenčil na jediný bod. Premiérový triumf ve skupině vystřelil domácím v nastavení první půle Noboa z penalty za Grönkjaerovu ruku. V hostujícím dresu odehrál celých 90 minut český bek Zdeněk Pospěch, ale ani jeho rána ze 49. minuty výborně chytajícího Ryžikova nezaskočila. Pak ještě N'Doyemu pokazilo radost břevno.

Pospěchův celek je navzdory porážce před závěrečným duelem ve skupině ve výhodné pozici. Pokud doma porazí Panathinaikos Atény, bez ohledu na výsledek druhého zápasu postoupí. Kazaň navíc čeká těžký zápas na hřišti lídra skupiny Barcelony.

Jasno už je také ve skupině B, kde pomohla rozluštit tajenku výhra Hapoelu Tel Aviv nad Benfikou Lisabon 3:0. Portugalský celek kvůli tomu ztratil naději na postup, naopak v Gelsenkirchenu se vedle domácího Schalke, které vyhrálo rovněž 3:0, mohl radovat i poražený Lyon.

Skupina A:

Inter Milán - Twente Enschede 1:0 (0:0)
Branka: 55. Cambiasso. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

Tottenham Hotspur - Werder Brémy 3:0 (2:0)
Branky: 6. Kaboul, 45.+1 Modrič, 79. Crouch. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

1. Tottenham Hotspur      5 3 1 1 15:8 10
2. Inter Milán                    5 3 1 1 12:8 10
3. Twente Enschede         5 1 2 2 6:8 5
4. Werder Brémy              5 0 2 3 3:12 2

Skupina B:

Schalke 04 - Olympique Lyon 3:0 (2:0)
Branky: 20. a 89. Huntelaar, 13. Farfán. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Hapoel Tel Aviv - Benfica Lisabon 3:0 (1:0)
Branky: 24. a 90.+2 Zaháví, 74. Da Silva. Rozhodčí: Hamer (Luc.).

1. Schalke 04                   5 3 1 1 8:2 10
2. Olympique Lyon           5 3 0 2 9:8 9
3. Benfica Lisabon            5 2 0 3 6:10 6
4. Hapoel Tel Aviv             5 1 1 3 5:8 4

Skupina C:

Glasgow Rangers - Manchester United 0:1 (0:0)
Branka: 87. Rooney z pen. Rozhodčí: Busacca (Švýc.).

Valencie - Bursaspor 6:1 (4:0)
Branky: 21. a 55. Soldado, 17. Mata z pen., 30. Aduriz, 37. Joaquín, 78. Domínguez - 69. Batalla. Rozhodčí: Paixao (Portug.).

1. Manchester United     5 4 1 0 6:0 13
2. Valencie                     5 3 1 1 14:3 10
3. Glasgow Rangers       5 1 2 2 2:5 5
4. Bursaspor                  5 0 0 5 1:15 0