Hvězdy Barcelony zastínily Arsenal. Geniální kombinace Iniesty s Xavim a dva góly Lionela Messiho sebraly Arsenalu postupový sen. Čtvrtfinále Ligy mistrů si po výhře 3:1 zahraje Barcelona. Kanonýry naopak vlastní opory zradily. Klíčové chyby vyrobili Césc Fábregas a zejména Robin Van Persie, který svůj tým oslabil vyloučením.

Úvodních 73 minut byl na hřišti i český záložník Tomáš Rosický, jehož výkon nijak nevybočil z šedivého průměru této sezony.

Náskok Arsenalu 2:1 z úvodního duelu a vlastní gól Sergia Busquetse, to byly jediné dva zádrhely, které včera musela řešit Barcelona. Londýnský klub navzdory prohlášením o tom, že zaparkovaný defenzivní „autobus“ nechá na ostrovech, v ofenzivě nepředvedl téměř nic.

Už po dvaceti minutách musel vystřídat hrdina prvního duelu polský brankář Szceszny, který si při jednom zákroku poranil ruku.

Zaskočil náhradník Almunia, větší pohroma potkala Londýňany v nastavení prvního poločasu, kdy chyboval Fabregas a Barcelona po zisku míče udeřila. V loňském čtvrtfinále zničil Lionel Messi Arsenal čtyřmi góly a geniální moment si připravil i do úterního zápasu. Bleskově přijal kolmou přihrávku a šikovným dloubnutím si pohrál s Almuniou.

Definitivní pohromou byla 56. minuta, kdy byl po druhé žluté kartě za dohrání akce po hvizdu vyloučen Van Persie. Oslabený soubor Arséne Wengera se pak jen stal kořistí hladové smečky. Iniesta skvěle uvolnil Xaviho a ten dal druhý gól. Postupovou trefu v době drtivého domácího náporu vzápětí zařídil proměněnou penaltou Messi.

První gól pro Hübschmana

Doněck si přivezl z Říma nadějný výsledek 3:2 a brzy roli favorita na postup potvrdil, poté co Hübschman zády k brance jemně tečoval míč nastřelený z úhlu Willianem. Hosté se mohli dostat rychle zpět do hry, jenže ve 28. minutě Borriello neproměnil penaltu.

A situaci si ještě zkomplikovali těsně před poločasem, kdy byl vyloučen po druhé žluté kartě Mexés. Doněck po pauze přidal druhý gól a italský klub už byl definitivně na kolenou, načež jej nadobro dorazil Eduardo.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona – FC Arsenal 3:1 (1:0) Branky: 45.+3 a 71. z pen. Messi, 69. Xavi – 53. Busquets. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ČK: 55. Van Persie (Arsenal). Diváci: 90 000. První zápas 1:2, postupuje Barcelona.

Šachtar Doněck – AS Řím 3:0 (1:0) Branky: 18. Hübschman, 58. Willian, 87. Eduardo. Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 41. Mexés (Řím). Diváci: 50 000. První zápas 3:2, postupuje Doněck.