Zápas měl od úvodních minut vyšší tempo než páteční duel v Minsku. V 6. minutě Bělorusové potrestali po 36 sekundách Škoulovo vyloučení. Meleško clonil v těsné blízkosti před Kovářem, čehož využil Stasenko a jeho nahození skončilo v horní polovině branky za bezmocným českým gólmanem.

Za necelých 10 minut ale Češi opláceli stejnou mincí. Červenka nabil na modrou Škoulovi, který díky dobře clonícímu Kvapilovi na brankovišti před Šabanovem vyrovnal na 1:1.

Do druhé třetiny vlétli Bělorusové neúspěšně sehraným přečíslením tří na jednoho. Odpověď obstaral ostrou bombou v přesilovce Nakládal, jenže Šabanov zmenšil povyjetím z klece střelecký úhel a odvrátil pohromu. Poté se před Kováře proháčkoval agilní Kitarov, ani on skóre nepohnul.

Další góly ale přišly až ve třetím dějství. Ve 44. minutě našel Stas najetého Kitarova a ten nedal Kovářovi šanci. Ovšem o 38 sekund později bylo vyrovnáno. Mojžíšovu ránu tečoval patrně hlavou Průcha a po ověření gólu u videorozhodčího mohl slavit.

Větší aktivita byla poté na běloruských holích a Kovář musel předvést několik výtečných zákroků. Stav 2:2 ovšem uhájil až do vyloučení Antonova v 58. minutě, které se ukázalo jako klíčové pro celý zápas. V polovině 59. minuty na sebe vzal zakončení Červenka a rychlou střelou švihem rozhodl. Gól musel opět potvrdit videorozhodčí. Domácí power play již přišla vniveč.

Přípravný hokejový zápas v rámci Euro Hockey Challenge v Bobrujsku:

Bělorusko - Česká republika 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Stasenko (Stepanov, Kosťučenok), 44. Kitarov (Stas) - 15. Škoula (Červenka), 45. Průcha (Mojžíš), 59. Červenka. Rozhodčí: Sidorenko, Nalivajko - Děďulja, Goljak (všichni Běl.). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2.

Bělorusko: Šabanov - Kosťučenok, Korobov, Rjadinskij, Stasenko, Goroško, Antonov, Graborenko - Děmagin, Stas, Meleško - Ugarov, Kitarov, Stepanov - Pavlovič, Kovyršin, Michalev - Kulakov, Drozd, Jefimenko. Trenér: Eduard Zankovec.

Česká republika: Kovář - Ptáček, Sičák, Roth, Škoula, Nakládal, Mojžíš, Štich, Čáslava - Pospíšil, Koukal, Průcha - Kvapil, Červenka, Vondrka - Gulaš, T. Svoboda, R. Dlouhý - I. Rachůnek, Vampola, Vantuch. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.