Fotbalisté Chelsea včetně českého brankáře Petra Čecha zakončí sezonu bez zisku trofeje. O šanci na triumf v Lize mistrů je připravil Manchester United, v odvetě čtvrtfinále vyhrál 2:1 a v součtu s výhrou 1:0 z úvodního duelu s přehledem postoupil do semifinále.

Druhým jistým semifinalistou je Barcelona, která vyhrála díky Messimu v Doněcku 1:0.

Oba góly United zařídil Ryan Giggs, který přihrál přesně Javieru Hernándezovi a Parkovi.

"Blues" začali s velkou vervou a v úvodu působili aktivněji než United, kteří se pod dojmem jednobrankového náskoku ze Stamford Bridge nikam nehnali. Anelka ani Lampard ovšem své šance po čtvrthodině neproměnili, a tak stihl hosty trest. V 26. minutě ještě zkazil Hernándezovi radost centimetrový ofsajd, ale dvě minuty před pauzou už stejný hráč zblízka uklidil Giggsův centr za bezmocného Čecha.

Chelsea se po pauze nevzdala, ale ve finální fázi jí scházel větší důraz. Když dostal dvacet minut před koncem po zákroku na Naniho hostující Ramires červenou kartu, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v 77. minutě prostřelil Van der Sara střídající Drogba a vykřesal svému týmu naději na zvrat. Dramatický závěr se však nekonal, za necelou minutu totiž po další Giggsově přihrávce překonal Čecha přesnou střelou Pak Či-song.

Manchester potvrdil výbornou bilanci na domácím stadionu, kde v Lize mistrů prohrál pouze jediný z posledních 31 duelů. United stále mohou snít o tom, že získají v této sezoně tři vítězné poháry, naopak Chelsea se bude muset obejít bez trofeje.

Chelsea musí v zbytku sezony bojovat o zajištění účasti v předkole Ligy mistrů, osud trenéra Carla Ancelottiho, který má kontrakt i na příští rok, má v rukou majitel klubu Roman Abramovič.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Manchester United - Chelsea 2:1 (1:0) Branky: 43. Hernández, 77. Pak Či-song - 77. Drogba. Rozhodčí: Benquerenca - Miranda, Santos (všichni Portug.). ČK: 70. Ramires (Chelsea). První zápas: 1:0, postupuje Manchester.

Šachtar Doněck - FC Barcelona 0:1 (0:1) Branka: 43. Messi. Rozhodčí: Meyer - Henschel, Bornhorst (všichni Něm.). První zápas: 1:5, postupuje Barcelona.