Fotbalisté Realu Madrid slaví. Ve finále Španělského poháru dokázali na vyprodaném stadionu ve Valencii porazit svého tradičního soka Barcelonu gólem Cristiana Ronalda v prodloužení 1:0.

Zpočátku byl aktivnější důraznější Real. Měl šance, největší Pepe, který hlavou trefil tyč. Postupem času ale přebrala iniciativu Barcelona. Pedro dostal míč do branky, ale gól pro těsný ofsajd neplatil. Poté Real několikrát zachránil brankář Iker Casillas, ale i Pinto v protější brance měl práci a skvěle zlikvidoval především střelu Di Maríi minutu před koncem.

Radost královského klubu byla o to větší, že na triumf v poháru čekali od roku 1993. Vítězství nad Barcelonou se hráči bílého baletu dočkali až v sedmém vzájemném zápase za sebou a z rukou španělského krále převzali trofej.

Bracelona bude mít v příštích dvou týdnech Realu porážku vrátit, oba fotbalové kolosy se totiž střetnou v semifinále Ligy mistrů.

Trenér vítězů José Mourinho opět potvrdil své kvality, už devátý rok za sebou zakončí celek, který vede, sezonu ziskem nějaké trofeje. Ve funkci hlavního kouče od roku 2003, kdy vedl Fc Porto, vyhrál už osmnáctou soutěž. Španělský pohár vyhrál už potřetí, předtím se mu to podařilo v letech 1997 a 1998, kdy dělal asistenta právě v Barceloně.

Barcelona - Real Madrid 0:1 po prodl. (0:0, 0:0)
Branka: 103. Ronaldo. ČK: 121. Di María (Real).