Fotbalisté pražské Slavie si navzdory finančním problémům zahrají semifinále Ondrášovka Cupu. Po prohře 1:2 v úvodním čtvrtfinálovém utkání v Teplicích v dnešní pohárové odvetě po brance kapitána Kisela porazili Severočechy 1:0 a díky pravidlu o gólu vstřeleném na hřišti soupeře stále mohou živit naději na postup do evropských pohárů. V semifinále čeká slávisty vítěz duelu mezi Jabloncem a Olomoucí, Sigma má před odvetou na půdě Baumitu náskok 2:0.

Na slávistické hráče jako by existenční potíže jejich klubu vůbec nedoléhaly. Stejně jako v pondělním vítězném ligovém utkání se Slováckem začali náporem a převahu si udržovali po celou první půli. V koncovce se jim však dlouho nevedlo. Už ve druhé minutě napřáhl z dálky Pospěch a jeho povedenou střelu zastavilo až břevno za překvapeným Grigarem.

Druhou vyloženou příležitost měli Pražané dvě minuty před odchodem do kabin. Střídající Černý vystřelil nebezpečně, ale Grigar se vymrštil a konečky prstů vytáhl pokus na roh.

Obraz třetího jarního vzájemného souboje se neměnil ani po poločase. Velkou možností pohrdl kapitán Kisel, který ve 47. minutě osamocený na hranici malého vápna hlavičkoval nad branku. Teplice ovšem nebraly varování vážně, a tak je nakonec stihl trest. Jarolím v 62. minutě ještě trefil jen tyč, z pokračující akce ovšem Koreš prodloužil na Kisela a nejlepší slávistický ligový střelec propasíroval míč do sítě.

Slávisté potom promarnili několik dalších šancí a měsíc staré ligové výhře 4:1 se nepřiblížili, ale k postupu jim nakonec stačil i nejhubenější triumf.

Petrouš chválil hráče

Slávistický kouč Michal Petrouš byl po postupu přes Teplice nadšený, jakým způsobem jeho svěřenci zvládají současnou kritickou situaci v klubu. "Jsem strašně moc spokojený jednak kvůli tomu, že jsme postoupili, předvedli velice dobrou hru a jednak kvůli klukům. Co v této situaci předvádějí, je obdivuhodné," řekl Petrouš.

Teplický kouč Jíří Plíšek neskrýval velké rozladění. Pro Severočechy byl pohár poslední reálnou možností, jak se probojovat do evropských pohárů, na hřišti to však příliš vidět nebylo. "Byli jsme si vědomi, že po prvním utkání vedeme 2:1, ale zároveň jsme věděli, že se nemůžeme soustředit jen na obrannou fázi. Chtěli jsme být nebezpeční dopředu, připravili jsme si určité varianty, ale nic z toho jsme nesplnili. Soustředili jsme se na obranu a jen čekali na to, kdy dostaneme gól," zlobil se Plíšek.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu:

Slavia Praha - FK Teplice 1:0 (0:0) Branka: 62. Kisel. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Teuber. ŽK: Jarolím, Pospěch - Hošek, Mareš. Diváci: 3383. První zápas: 1:2, postoupila Slavia.

Slavia: Zlámal - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (58. Milutinovič), Janda (39. Černý), Jarolím, Koreš - Kisel (89. Vlček) - Pospěch. Trenér: Petrouš.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (67. Melunovič), Matula, Čajič (82. Vondrášek), Mareš - Vachoušek (34. Kalivoda) - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.