Katalánci mají na čele tabulky na svého rivala již osmibodový náskok. Fotbalisté Barcelony udělali další krok k třetímu titulu za sebou, když doma porazili Pamplonu 2:0. Madridský rival po triumfu v domácím poháru vyhrál ve Valencii 6:3. Ve středu se pak oba španělští giganti střetnou v úvodním semifinále Ligy mistrů.

"Barcu" poslal do vedení ve 24. minutě útočník David Villa svým osmnáctým gólem v sezoně. Španělský kanonýr naposledy skóroval 26. února ve španělské lize proti Mallorce.

Těsný náskok domácích pojistil až dvě minuty před koncem střídající Messi, který si 31. ligovým zásahem upevnil vedení v tabulce střelců. Druhý Portugalec Cristiano Ronaldo ztrácí dva zásahy.

Barcelona na Nou Campu zvítězila i ve třináctém soutěžním utkání v roce 2011. V domácí soutěži drží neporazitelnost už jednatřicet utkání.

Real zdolal Valencii

Svěřenci trenéra Josého Mourinha na valencijském stadionu Mestalla ve středečním pohárovém finále uspěli v prodloužení nad Barcelonou a v sobotu si poradili i s třetím týmem tabulky. Hattrickem se blýskl útočník Gonzalo Higuaín, který se trefil poprvé od 20. listopadu. Třiadvacetiletý Argentinec nehrál čtyři měsíce kvůli zranění zad.

Real i s pozměněnou sestavou soupeře od začátku přehrával a už v prvním poločase si vypracoval čtyřbrankové vedení. Dvakrát se prosadil Higuaín, po jedné brance přidali Francouz Karim Benzema a Brazilec Kaká.

Po přestávce padlo další pět branek. Na Higuaínův třetí gól odpověděl Roberto Soldado, ale hostům vzápětí vrátil pětibrankové vedení znovu Kaká. "Bílý balet" v závěru viditelně ubral a dovolil střídajícím domácím hráčům Jonasovi a Jordimu Albovi zkorigovat na konečný 3:6.

Real Madrid vs Valencia 6-3