Za nepříznivého stavu 2:3 na zápasy přivítali hokejisté Chicaga na svém ledě v rámci 1. kola play-off NHL Vancouver a museli tedy bezpodmínečně vyhrát. Od začátku utkání ale třikrát prohrávali a třikrát dokázali vyrovnat.

Podílel se na tom i Michael Frolík. A to ve chvíli, kdy Černým jestřábům začalo téct do bot. Vancouver vedl ve 43. minutě 3:2, když si odchovanec kladenského hokeje skvěle pokryl puk a ve vyložené šanci byl faulován.

Rozhodčí neotálel ani vteřinu a rychlou jízdou do středu hřiště signalizoval, že český hráč si to s brankářem Schniederem skutečně rozdá tváří v tvář.

Frolík se rozjel k samostatnému nájezdu, párkrát zamíchal pukem a rychlou kličkou do bekhendu vyrovnal na 3:3. Více než 22 tisíc tleskalo povedené exekuci, která udržela obhájce Stanley Cupu ve hře. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, které po 15 minutách rozhodl Ben Smith.

Blackhawks tak srovnali stav série z 0:3 na 3:3 a v sedmém zápase na ledě vítěze základní části budou moct dokonat obrat.

Ve druhém zápase Východní konference porazil Nashville na svém ledě Anaheim 4:2, stejným výsledkem ovládl i celou sérii a postupuje. Sérii Západní konference mezi Philadelphií a Buffalem bude muset po výhře Letců 4:3 v prodloužení také až sedmý zápas.

Michael Frolik Penalty Shot Goal - 2011 NHL Playoffs - Round 1 - Canucks/Blackhawks - Game 6

Výsledky 1. kola play-off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Buffalo - Philadelphia 4:5 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 9. a 20. Vanek, 3. Niedermayer, 37. Gerbe - 15. a 29. Briere, 21. Van Riemsdyk, 51. Hartnell, 65. Leino. Střely na branku: 33:49. Diváci: 18.690. Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápasy:

Nashville - Anaheim 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 20. a 45. Spaling, 24. Sullivan, 60. Legwand - 11. Selänne,39. J. Blake. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17.113. Konečný stav série: 4:2.

Chicago - Vancouver 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 15. Bickell, 36. Bolland, 43. Frolík z tr. střílení, 76. B. Smith - 3. D. Sedin, 19. Burrows, 41. Bieksa. Střely na branku: 33:35. Diváci: 22.014. Stav série: 3:3.