Zadlužený pražský klub po výhře 3:0 nad Ústím už nemůže v tabulce skončit hůř než čtrnáctý. Naopak Severočeši zůstávají poslední, na první nesestupovou příčku stále ztrácejí čtyři body.

V souboji klubů, které budou mít problémy s udělením profesionální licence, podle očekávání tvořila hru Slavia, která zatím v jarní sezoně prohrála v lize pouze derby na Spartě. entr, ale v pádu přestřelil.

Po dalším centru ze strany si v 19. minutě naběhl do malého vápna Vlček a pohotově překonal ústeckého gólmana Kováře.

Severočeši nepřijeli do Edenu pouze bránit a během první půle se zjevili ve dvou velkých šancích. Obě ovšem prováhali. Mezitím v 27. minutě trefil Černý tyč.

Zřejmě klíčový moment přišel krátce po pauze. Po chybě slávistické obrany se řítil na Vaniaka Stožický, ale čtyřicetiletý veterán proti němu vytáhl skvělý zákrok. Od té doby už ovládli zápas Pražané.

V 57. minutě ještě zastavila Jandovu tečovanou střelu levá tyč branky hostů, o dvě minuty později však již Pražané navýšili skóre. Po centru Černého se hlavou prosadil Pospěch.

Ústečtí se nevzdali a v 67. minutě zazvonila branková konstrukce také za Vaniakem po další šanci Stožického. Slávisté ovšem drželi otěže duelu pevně ve svých rukou a čtvrt hodiny před koncem si definitivně pojistili záchranu v lize. Citlivým obloučkem si připsal čtvrtý přesný zásah po zimním příchodu do Edenu Pospěch.

Olomouc ztrácí kontakt se špičkou

Fotbalisté Olomouce podlehli v 26. kole na domácí půdě Slovácku 0:2 a jejich šance na postup do pohárové Evropy z ligy klesly na minimum. Na třetí Jablonec už ztrácejí devět bodů.

O výhru hostů se v druhé půli postarali Jiří Valenta s Radkem Szmekem, kteří Slovácku zařídili zároveň první ligové vítězství na Andrově stadionu.

26. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0)

Branky: 59. a 74. Pospěch, 19. Vlček. Rozhodčí: Makovička - Ubias, Večeřa. ŽK: Dvořák, Zachariáš (oba Ústí). Diváci: 5423.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (78. Vyhnal), Janda (69. Milutinovič), Jarolím, Koreš - Pospěch, Vlček (58. Hora). Trenér: Petrouš.

Ústí: Kovář - Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák - Jindráček (46. Doležal), Vrtělka, Zachariáš (80. Lamešič), Martykán, Stožický (72. Volek) - Krbeček. Trenér: Habanec.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branky: 56. J. Valenta, 90.+4 Szmek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Kocián. ŽK: Škerle, Janotka - Perůtka, Kubáň, Ondřejka, Szmek. Diváci: 4753.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava - Petr (63. Přikryl), Ordoš (71. Tomeček), Doležal (59. Navrátil) - Šultes. Trenér: Psotka.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Nešpor - Perůtka - Fujerik (68. V. Valenta), J. Valenta (85. Reinberk), Volešák, Urbánek - Ondřejka (80. Szmek). Trenér: Soukup.