Výměna komentátora Jana Macháčka je novou rubrikou IHNED.cz, ve které debatují špičkoví čeští ekonomové o otázkách týkajících se prosperity Česka i Evropy. Do úvodní diskuse s otázkou, zda v brzké době hrozí krach Řecka, se již zapojila řada českých expertů – například Miroslav Zámečník, David Marek z Patria Finance, Zdeněk Kudrna z Rakouské akademie věd či Ondřej Schneider z washingtonského Institute of International Finance.

Bývalý ministr financí Mertlík v online ekonomickém debatním klubu dodává „Čím dříve k restrukturalizaci dluhu dojde, tím lépe nejen pro tyto země, ale také z hlediska institucionální stabilizace eurozóny.“

Celou debatu najdete ZDE. Do diskusí se mohou zapojit i čtenáři IHNED.cz.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru