Výměna komentátora Jana Macháčka je novou rubrikou IHNED.cz, ve které debatují špičkoví čeští ekonomové o otázkách týkajících se prosperity Česka i Evropy. Do úvodní diskuse s otázkou, zda v brzké době hrozí krach Řecka, se již zapojila řada českých expertů – například Miroslav Zámečník, David Marek z Patria Finance, Zdeněk Kudrna z Rakouské akademie věd či Ondřej Schneider z washingtonského Institute of International Finance.

Bývalý ministr financí Mertlík v online ekonomickém debatním klubu dodává „Čím dříve k restrukturalizaci dluhu dojde, tím lépe nejen pro tyto země, ale také z hlediska institucionální stabilizace eurozóny.“

Celou debatu najdete ZDE. Do diskusí se mohou zapojit i čtenáři IHNED.cz.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru