Kolik máme zaplatit za vyšetření u lékaře?

Kolik máme zaplatit za vyšetření u lékaře?

Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Za vyšetření platí pojišťovna. Poplatek by mohl být i vyšší, třeba 100 Kč, pokud by vedl k tomu, že bychom na vyšetření zbytečně nečekali.
Josef Kotrba
Josef Kotrba
Deloitte ČR
Struktura by ještě stála za doladění. Je účelné, aby návštěva praktika s kdejakou rýmou byla zpoplatněna více než např.ošetření zlomeniny.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Propánajána, vždyť už platíme! Pojišťovny mají nadvýběr pojistného, jaký nikdy neměly! Ať platí ten, kdo potřebuje výrazný nadstandard.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
V současné době nic. Reforma je v nedohlednu. Neexistuje idea, co a jak reformovat a jakou roli hraje zdraví v rozvoji společnosti.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Poplatek 30 Kč za vyšetření a 100 Kč za den v nemocnici pokládám za adekvátní, pokud bude umožněna podpora sociálně slabším občanům.
Lukáš Pytloun
Lukáš Pytloun
podnikatel
30 Kč mi přijde jako adekvátní částka.
Jiří Plocek
Jiří Plocek
redaktor a publicista
Máme platit zdravotní pojištění. V tom je i platba za vyšetření u lékaře, která zohlední náročnost úkonu. Žádné přímé paušální poplatky.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Něco ano, aby lékaře navštěvoval jen ten, kdo k tomu má skutečný důvod. Já sám jsem byl u praktického lékaře naposled v roce 1988.
Jiří Drahoš
Jiří Drahoš
předseda Akademie věd ČR
Současných 30 Kč považuji za rozumný poplatek.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Přiměřeně péči a našim možnostem. Ale nějak se na tom nedokážeme shodnout.
Jana Šilerová
Jana Šilerová
emeritní biskupka
Děti a handicapovaní nic. Důchodci dle výše důchodu-všichni zestárneme a ne všichni mají „průměrný“ plat.A zkrouhnout farmaceutický průmysl!
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Otázka je nádherným příkladem zrůdného socialistického myšlení. Proč se nezeptat, kolik bychom měli platit za rohlíky, auta nebo byty?
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Regulační poplatky bych zrušil. A za zákroky bychom měli platit méně, než dnes platíme – např. za vyčištění kořenového kanálku u zubaře.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru