Německý ministr financí Wolfgang Schäuble představil plán restrukturalizace řeckého dluhu. Řecko dostane nový balík úvěrů (výměnou za zvýšení daňové efektivnosti a privatizaci), ale dluhopisy držené privátními subjekty budou konvertovány tak, že jejich splatnost bude prodloužena o sedm let. Kdo na to dobrovolně nepřistoupí, riskuje, že nedostane skoro nic. Příští summit eurozóny, který se bude konat 20. června, má dát Řecku jasný mandát k tomu, aby začalo s investory v tomto směru vyjednávat. Evropská centrální banka se tomu pořád brání (drží velké množství dluhopisů, nebo je má v zástavě), protože se bojí ztráty vlastní kredibility. ECB by proto dala přednost restrukturalizaci dluhopisů na čistě dobrovolné bázi.

V článku se dále dozvíte

  • Pozoruhodné je, že konečně přibývá článků, které vyzývají k vyššímu stupni politické unie a fiskálním transferům na federalistické bázi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.