Německý ministr financí Wolfgang Schäuble představil plán restrukturalizace řeckého dluhu. Řecko dostane nový balík úvěrů (výměnou za zvýšení daňové efektivnosti a privatizaci), ale dluhopisy držené privátními subjekty budou konvertovány tak, že jejich splatnost bude prodloužena o sedm let. Kdo na to dobrovolně nepřistoupí, riskuje, že nedostane skoro nic. Příští summit eurozóny, který se bude konat 20. června, má dát Řecku jasný mandát k tomu, aby začalo s investory v tomto směru vyjednávat. Evropská centrální banka se tomu pořád brání (drží velké množství dluhopisů, nebo je má v zástavě), protože se bojí ztráty vlastní kredibility. ECB by proto dala přednost restrukturalizaci dluhopisů na čistě dobrovolné bázi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pozoruhodné je, že konečně přibývá článků, které vyzývají k vyššímu stupni politické unie a fiskálním transferům na federalistické bázi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru