Po semifinálové prohře se Švýcarskem, mají čeští fotbaloví reprezentanti do jednadvaceti let poslední možnost kvalifikovat se na letní olympijské hry v Londýně.

Po dnešním zápase proti Bělorusku, hraném od patnácti hodin na stadionu v Aalborgu, tak bude možno mluvit o tom, zdali byla výprava českého týmu v Dánsku úspěšná, či nikoliv.

Největší změna v základní sestavě trenéra Dovalila je na hrotu. Libora Kozáka nahradil od úvodu Jan Chramosta. Podporovat by ho měli Adam Hloušek a Tomáš Hořava, který nastoupil místo nevýrazného Jana Morávka.

Sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Hořava, Vácha, Hloušek - Chramosta.

Zápas začíná v 15:00 a budeme ho sledovat on-line.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
16:45
Před zápasem

Dobrý den, vítame vás u on-line reportáže ze zápasu Česko - Bělorusko, který rozhodne o tom, který z týmů pojede příští rok na olympiádu v Londýně.

14:54
Sestavy

Česko: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Dočkal, Vácha, Gecov, Hořava, Hloušek - Chramosta

Bělorusko: Gutor - Veretilo, Filipenko, Politevič, Macvejčyk - Perepečko, Dragun, Sivakov, Nechajčik - Voronkov, Skaviš

14:59
1. minuta

Zápas právě začal, český výběr hraje v červených dresech. Bělorusové vyběhl k zápasu v bílém

15:01
2. minuta

První šance zápasu! Češi zahrávali standartku asi ze třiceti metrů. Hloušek napálil míč před bránu, kde ale na poslední chvíli střelu srazil jeden z běloruských obránců.

15:03
4. minuta

Český výběr od začátku zápasu napadá na půli soupeře a Bělorusové dělají chyby. Vácha u vápna vybojoval míč a Hloušek se po jeho sklepnutí pokusil o centr na Chramostu, k tomu ale míč nedoletěl

15:06
7. minuta

Bělorusové poprvé hlouběji na naší půli. Centr do středu hřiště ale odvrátil Mazuch.

15:08
9. minuta

Český výběr kombinuje uprostřed hřiště a čeká na chybu soupeře.

15:10
11. minuta

Tak to je nepříjemné! Bořek Dočkal byl faulován na vlastní půli. Po rychlém rozehrání se rozběhl po levé straně s míčem Lecjaks. Obešel dva protihráče, poté byl ale zastaven a při pádu si zlomil předloktí.

15:12
13. minuta - střídání českého týmu

Kovařík nahradil Jana Lecjakse, který nemohl se zraněnou rukou pokračovat

15:14
15. minuta

Běloruský výběr o sobě dal poprvé vážněji vědět. Lechajčik vybojoval u pravé lajny míč a po kombinaci se spoluhráči centroval před bránu na Skaviše, toho balón jen těsně přeletěl.

15:16
17. minuta

Šance Českého týmu. Vácha si s míčem naběhl na střed a zhruba z hranice vápna napálil před sebou stojícího hráče. K odraženému balónu se pak ještě dral Chramosta, ale běloruský brankář situaci zachránil.

15:18
19. minuta

Veliká šance Hlouška! Bořek Dočkal nacentroval před bránu, kde český útočník přehlavičkoval statického Filipenka. Míč jen těsně minul levou tyč.

15:20
21. minuta

Češi jsou zatím lepším týmem, napadají soupeře hluboko na straně soupeře a Bělorusové s tím mají velký problém.

15:21
22. minuta

Zatím největší šance zápasu a opět se o ni postaral český výběr! Vácha byl opět faulován asi deset metrů před vápnem. Standartku znovu rozehrál Hloušek a jeho tečovaný projektil jen o pár centimetrů minul pravou tyč běloruské brány.

15:24
25. minuta

Běloruskému týmu se vůbec nedaří přejít na českou polovinu. Naše záloha jim odebírá míče hned na zárodcích jejich kombinací.

15:27
27. minuta

Dragunovi se teď povedlo obějím u pravé strany Gecova, pak mu ale vystavil stopku Hloušek a Bělorusko bude zahrávat standartku.

15:29
28. minuta

Centr v klidu odvrátil Marcel Gecov

15:30
30. minuta

Český výběr je sice hodně agresivní a balón má převážně na svých kopačkách právě on. Chybí ale klid v předfinální rozehrávce.

15:31
31. minuta

Žlutá karta pro Lukáše Váchu, který přehnaně dohrál souboj o míč.

15:32
33. minuta

Budeme zahrávat roh, když centr z levé strany srazil Veretilo za brankovou čáru, možná i zahrál rukou, to ale sudí přehlédli.

15:34
34. minuta

Trenér Bělorusů reaguje na obraz hry a střídá. Perepečka nahradil Baga.

15:36
36. minuta

Rozhodčí teď přehlédli vysokou nohu Veretila, která trefila Adama Hlouška do hlavy.

15:37
38. minuta

Náš výběr sice kontrolují obraz hry, ale naší hře chybí nějáký moment překvapení.

15:40
41. minuta

Hloušek je po vysoké noze Veretila stále ošetřován. Případné druhé střídaní už by bylo velmi bolestivé. Hlouškovi se zatím daří a pro český tým by to bylo citelné oslabení.

15:42
43. minuta

Teprve teď Hloušek vrací na hřiště. Lékařům českého týmu se podařilo zastavit krev, tekoucí z nosu našeho záložníka. Hloušek je, zdá se, v pořádku.

15:45
45. minuta

Rozhodčí ještě nastaví dvě minuty.

15:47
45. +2. minuta

Bělorusům se podařilo poprvé na delší dobu podržet míč na naší půli. Byly z toho dvě ruce, které rozhodčí neviděli. Jedna z nich byla Marka Suchého ve vápně, teď jsme měli štěstí.

15:49
Konec první půle

Český tým je zatím výrazně lepší, diktuje tempo hry a má balon častěji ve svém držení. Naši hře ale chybí doplnění Chramosty, který hraje na hrotu.

15:58
46. minuta - začal druhý poločas zápasu
16:03
46. minuta

Do druhého poločasu nahradil Adama Hlouška, který má zřejmě zlomený nos, Libor Kozák.

16:04
47. minuta

Hořava vypálil z hranice vápna, slibnou pumelici ale jeden z běloruských obránců srazil.

16:05
51. minuta

Veliká šance Běloruska! Nechajčik dostal balón na hranici vápna a po pár krocích z úhlu nebezpečně vypálil. Pozorný Vaclík ale střelu odvrátil.

16:10
52. minuta

Běloruský tým několikrát po sobě vybojoval míč na naší půli a byly z toho hned tři střely, vždy šly ale těsně mimo naší bránu.

16:12
54. minuta

Nyní o sobě dali vědět i naši, když si Hořava seběhl na střed hřiště a vypálil. Střelu ale odvrátil jeden z běloruských obránců.

16:14
58. minuta

Hra je nyní rozskouskovaná a drží se převážně uprostřed hřiště.

16:17
60. minuta

Našim se podařilo podržet míč u pravého rohového praporku na běloruské půli, vážnější šance z toho ale nevznikla.

16:18
62. minuta

Gecov fauloval u půlící čáry Voronkova. Následný centr před bránu skončil po odražení českými obránci na rohu.

16:20
63. minuta

Z rohu z pravé strany hlavičkoval Dragun těsně mimo naši bránu. Asi najvětší šance Běloruska v dosavadním zápase.

16:21
64. minuta

Bělorusové oproti první půli výrazně zlepšili hru, výsledkem teď byla střela Voronkova, která jen těsně minula břevno Vaclíkovy branky.

16:25
68. minuta

Českému celku chybí klid v rozehrávce. Centry které létají od našich obránců míří většinou na stojící útočníky. Běloruským obráncům naše hra nedělá problémy.

16:27
72. minuta

Obrovská šance českého týmu! Někteří hráči už dokonce slavili gól. Po rozehrání standartní situace z pravé strany hřiště hlavičkoval do brány Libor Kozák. Běloruský gólman nadvakrát se štěstím jeho šanci zlikvidoval.

16:31
75. minuta

K vidění nyní bylo několik slibných situací, větší šance z toho ale nebyla.

16:32
76. minuta - červená karta pro Lukáše Váchu

Lukáš Vácha zahrál na běloruské polovině rukou a po druhé žluté kartě v zápase musí do sprch. Pro český tým je to za současného stavu veliká komplikace.

16:35
78. minuta

Žlutá karta pro Libora Kozáka, který ve výskoku trefil loktem do hlavy protiháče.

16:36
80. minuta

Po odvráceném rohu šli naši hráči do brejku čtyři na čtyři. Běloruskému celku se ale podařilo útok odvrátit.

16:37
81. minuta

Obraz hry se oproti první půli otočil. Aktivnějším týmem jsou Bělorusové, kterým navíc hraje do karet početní převaha.

16:39
82. minuta

Žlutá karta pro Marcela Gecova, který šlapákem zastavil útok Běloruska.

16:40
84. minuta

Střídání českého týmu. Jana Chramostu nahradil Václav Kadlec

16:41
85. minuta

Šance Běloruska. Baga ve vápně z úhlu vypálil, střelu vedle ale v klidu kontroloval Vaclík.

16:44
87. minuta

Tomáš Vaclík má nyní hodně práce. Nabíhajícímu Skavišovi ale sebral balón s naprostým přehledem.

16:45
89. minuta - 0:1, Bělorusko těsně před koncem zápasu vede

Centr do vápna trefil z první stoper Běloruska Filipenko. Vaclík se po jeho přízemní střele natahoval marně.

16:47
90. minuta

Český tým už má na otočení duelu málo času. Míč má navíc v držení brankář Běloruska Gutor.

16:49
90. +2. minuta

Vaclík byl nyní daleko mimo bránu, tým běloruska toho ale nedokázal využít, přestože měl balon na kopačkách.

16:50
90. +3. minuta

Český tým měl nyní neuvěřitelnou smůlu. Kozák se procpal před brankáře Běloruska. Jeho střela ale s Gutorem těsně obletěla i bránu.