Lavice ve třídě nejsou v klasickém trojřadí, ale jsou vyskládané dokola v místnosti. U stolků sedí asi patnáct deváťáků a vytvářejí koláž. Nad tabulí jim visí citát Franka Zappy nabádající všechny hudebníky, aby při své tvorbě nezapomínali také na smysl pro humor.

Zhruba polovina dětí ve třídě je romských. Tady, na Základní škole Havlíčkovo náměstí v Praze 3, tvoří romská menšina dohromady 85 procent všech žáků. V úterý mezi ně zavítal netradiční host - známý americký finančník a filantrop maďarského původu George Soros.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.