Myslíte si, že snahy o vytvoření multikulturní evropské společnosti selhávají?

Myslíte si, že snahy o vytvoření multikulturní evropské společnosti selhávají?

Renata Landgráfová
Renata Landgráfová
egyptoložka
Ne, jen se musíme naučit, že i tolerance má své hranice a multikulturní společnost bude fungovat jen tehdy, pokud bude silná a férová.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Nevznikala plánovitě, ale jako bezděčný produkt liberalizace přistěhovalectví bez kvalitních integračních programů. Občas to v ní zaskřípe.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Nevidim žádný umělý snahy.Bohatá a otevřená Evropa jen přitahuje lidi z chudších zemí a to je dobře. Uzavřeností totiž vzniká národ debilů.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Ano, stejně jako se rozpadly státy, obývané více různými národy. Vytvářet umělé kocepty asi nemá smysl, život se neřídí ušlechtilými záměry.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Nemohou selhat, už proto, že si demografie multikulturalismus v Evropě vynucuje. Některé metody a přístupy je však třeba korigovat.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Zajisté. Chybí víra individua v budoucnost, tolerance k jinému názoru a životnímu stylu, společenská a sociální koheze...
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Svět multikulturní je a bude. To by respektoval i diktátor. Co zatím selhává, jsou nástroje, jak jej nastavit a udržet ve shodě.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
My selháváme...
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Selhávají, a to z prostého důvodu: v multikul. společnostech minulosti měly jednotlivé society oddělenou ekonomiku, právo a často i sídla.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru