Na ministerstvech se na odměnách rozdávají statisíce. 360 tisíc za dva měsíce práce pro náměstka Radka Johna. Milion za půl roku pro náměstka exministryně spravedlnosti Kovářové. Bezmála premiérský plat pro poradkyni Josefa Dobeše Machálkovou.

I Ústavní soud upozornil, že se vysocí úředníci stali platovými nadlidmi: jsou placeni z veřejných rozpočtů a škrty se jich netýkají. Na rozdíl od řadových úředníků, policistů, poslanců, soudců.

Nikde není řečeno, že si náměstek ministra za mimořádný výkon nezaslouží mimořádné peníze. Jsou to ale veřejné peníze a my máme právo vědět, kolik a za co dostal. Závist jako protiargument nefunguje. Kdo by záviděl vysoký příjem člověku, o kterém je známo, že pracuje dejme tomu 16 hodin denně?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru