Souhlasíte s rozdělením zdravotní péče na standardní a nadstandardní, za kterou se bude připlácet?

Souhlasíte s rozdělením zdravotní péče na standardní a nadstandardní?

Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Zdraví není veřejný statek. Zrušme povinné pojištění a zprivatizujme zdravotnictví. Každý se pak svobodně rozhodne, v jaké míře se pojistí.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Rámcově ano, záleží ale na tom, co se považuje za nadstandard. Už dávno jsou to např. přírodní způsoby léčby, což mi v pořádku nepřipadá.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Samozřejmě ano. Bezplatná péče není zadarmo. Má-li se dostat na všechny, nemůže být pěti-, ale maximálně tříhvězdičková. Zbytek lze doplatit
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Souhlasím, pacienti by měli být na péči o vlastní zdraví zainteresováni, současný systém vede k neobyčejnému plýtvání a náklady explodují.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Nesouhlasim. České zdravotnictví musí být na takové úrovni, aby příplatek za vodu a vzduch nebyl potřeba. Kdo chce whisky, ať neni nemocnej.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Principiálně ano, nemůžeme mít všichni všechno, nicméně standardy stále rostou, takže by nemělo jít o zakonzervování dnešního stavu.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
S rozdělením na placenou a chudinskou zdravotní péči nesouhlasím. Zdraví není zboží. Zdraví jako veřejná služba je civilizační pokrok.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Vyzkoušet na pár let, schválně, jak to zafunguje. Ale s výhradou, že se bude připlácet pouze za komfort, nikoli za kvalitu lékařské péče.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Nesouhlasím. Také zatím nejsou definovány. Je to divoká karta pro ty, kdo ve zdravotnictví považují veřejné peníze za svůj byznys.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Určitě. Souhlasím se vším, co přispěje ke zviditelnění všech plateb a odstraní nedůstojný systém skrytých příspěvků, který ponižuje všechny
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru