Myslíte si, že Česko zaostává v potírání korupce za zbytkem EU?

Myslíte si, že Česko zaostává v potírání korupce za zbytkem EU?

Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Jinde má korupce jiné formy, např. v Rakousku jen velmi zřídka formu úplatku, spíše protislužby ve "zplstnatělé" společenské struktuře.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
Ano. Neb Češi jsou neobyčejně vynalézavý národ a nedivil bych se, kdyby i realizaci antikorupčních programů provázelo korupční jednání…
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Dokud nedojde k odluce státu od ekonomiky, korupce bude bujet v EU i u nás. Jejím hlavním zdrojem je stát a jím přerozdělované peníze.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Ano. Zde je neveselá statistika:
http://www.nationmaster.com/graph/gov_cor-government-corruption
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Není důležité, jestli jsme horší než Finsko nebo lepší než Rumunsko. Špatné je hlavně to, že korupce se už považuje za téměř normální věc.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Kulturnější země za námi v korupci zaostávají, ale rychle nás dohánějí. V pojetí, že vše je zboží, není divu, že i politika je byznys.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Česko ještě nezačalo potírat korupci. Popisuje se, na konferencích se prezentují různé studie, nic se neděje. A čas plyne a plyne...
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Míra korupce je přímo úměrná příjemnému počasí. Proto jsou na tom severní státy EU dobře a jižní špatně. Česko asi potřebuje víc krutý zimy.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Záleží na tom, s kým se v té Evropě srovnáváme. Ve srovnání se Švédskem (což bych chtěl) ano, ve srovnání s Řeckem nebo Sicilií nikoli.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Ano. Ať se říká o panu Drobilovi cokoliv, byl prvním, kterého pamatuji, že dovedl odstoupit. Vím o zemích, kde je takový přístup pravidlem.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
To teda ano!!! I když by se našlo pár dalších zemí, které to taky moc neumějí.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru