Ano, i já někdy čtu bulvár, což musím přiznat, než se tady pustím do moralizování. Tím to máme za sebou, a teď rukavice dolů.

Radka Kocurová, partnerka kapitána českého národní týmu Tomáše Rosického, přišla minulý týden v pátém měsíci o dítě. Pár to oznámil stručným prohlášením, v němž požádal o ohleduplnost. Ohleduplnost je, holky a kluci z bulváru, snaha neprohlubovat cizí neštěstí jakoukoliv vlastní aktivitou, a to ani udýchaným předstíráním účasti, v čemž je český bulvár naprostým přeborníkem. Každá sebeintimnější tragédie se tu pod rukama mění v prvotřídně šmíráckou veřejnou tryznu pod heslem "Národ pláče s vámi! Kdo nepláče, není Čech."

Prosba Kocurové a Rosického znamenala tedy pro dravce z holešovických redakcí povel ke zvýšené investigativní aktivitě, protože bulvár, jak známo, nic tak nepotěší jako pořádná tragédie, a smrt nenarozeného dítěte fotbalové hvězdy a modelky je neminutelný terč.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru