Atmosféra před sobotní volbou předsedy středočeské ODS vypadala mimořádně napjatě: bude to Petr Bendl, či Petr Tluchoř? Dokáže podpora Petra Nečase skutečně přesvědčit delegáty, nebo dají přednost neoficiálnímu vůdci odbojného proudu, který někteří ironici nazývají "tluchořovským křídlem"?

Vyhrál Bendl. A rázem tu je celá řada dalších otázek: Co teď plánuje Tluchoř? A jak se to odrazí ve stabilitě vlády?

Uvidíme, zní nejpravděpodobnější odpověď. Bohužel v ODS zřejmě nikdo neřeší složitější dilema: Pokud je opravdu největším vnitrostranickým tématem souboj Bendl-Tluchoř, je na tom ODS ještě hůř, než si asi sama vůbec připouští.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru