Kdo by měl být příštím českým prezidentem?

Kdo by se měl stát příštím českým prezidentem?

Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Člověk, který úřadu vrátí důstojnost, člověk velkorysý, světu otevřený, schopný lidi spojovat, nikoli rozdělovat. Ano, jednoho bychom měli.
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Politik schopný vyvést naší zemi z rozpadající se EU demokraticky, pokojnou cestou a co nejmenší bolestí pro tento národ. Heroický úkol!
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Vzhledem k devalvaci hodnot je to skoro jedno. Napadá mne Jan Fischer;všechny funkce vykonával bez hluše okázalých gest,důstojně a poctivě.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Někdo, kdo dokáže vnímat a sesbírat názory ostatních, najít v nich to podstatné, tím je pozdvihnout a pak je jasně a nekonfliktně formulovat
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
To věru nevím.Je třeba si předtím ujasnit, zda prezidentský úřad supluje zaniklou monarchii, či se jedná o nenápadnou ceremoniální funkci.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Neřeknu. Prezident je jen latinsky řečený předseda. Tedy někdo, kdo dovede předsedat druhým. Ne jim kralovat a strhávat pozornost na sebe.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Někdo, na nějž je možné být hrdý - neprudič s humorem, kdo nikdy nezapomene, že má reprezentovat hrdý, nikoli namyšlený a sebestředný národ.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Evropan, kdo se nebude snažit rozšiřovat moc svého úřadu nebo prosazovat vlastní ideologie, nýbrž bude s vládou šířit dobré jméno země.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Žena, přicházející z vně české politiky, dostatečně známá v ČR i ve světě, s hraniční životní zkušeností. Někdo jako Martina Navrátilová.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Hezká holka, fotogenická na známky, s kulturou projevu, doprovázená houfem moudrých rádců, na něž by dala; a její manžel by byl „první pán“.
Jan Urban
Jan Urban
Consilium Group, Management Consultants
Karel Schwarzenberg. Je nejvyšší čas, aby se prezidentem stal někdo, kdo má humor, nevytahuje se, nedělá ostudu a nepotřebuje dělat dějiny.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru