Už dnes ve 20:45 se na stadionu v pražském Edenu postaví český mistr Viktoria Plzeň nejlepšímu týmu planety. Viktoriání vstupují do atraktivního duelu s jedinou změnou v sestavě. V bráně se dnes představí brankář Petr Pavlík, který nahradí zraněného Marka Čecha.

Barcelona přijela v kompletním složení zadních řad, v záloze ale klíčové muže šetří. Jen na střídačku se vešly opory Xavi a Iniesta, pouze z tribuny bude utkání přihlížet útočník David Villa. Diváci v Edenu se ale mohou těšit na finesy záložníka Fábregase či nejlepšího fotbalisty planety Lionela Messiho. Oba nastoupí od první minuty.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Jiráček, Horváth - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal - Thiago, Busquets, Fábregas - Cuenca, Messi, Adriano.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:33
Martin Fýdek se těší hlavně na Messiho

Těším se na báječnou atmosféru tady na stadionu. A na co se těším nejvíc? Samozřejmě, jako každý tady, na Messiho, to je jednoznačné. Plzeň bude hána plným stadionem, takže se určitě bude snažit hrát víc dopředu, než v Barceloně, ale bude důležité, jestli jim hráči Barcelony půjčí míč. Věřím, že když se nám před dvaceti lety podařilo v Praze Barcu porazit, tak se to může podařit i Plzni.

20:37

Už se asi těžko dá očekávat, že by fotbalisté Plzně útočili na postup do dalších fází Ligy mistrů. Stále je však ve hře účast v jarních fázích Evropské ligy. Kartami o třetí postupové místo dnes výrazně zamíchal plzeňský konkurent Borisov, který doma remizoval s AC Milán a v tabulce skupiny má o jeden bod více než Plzeň.

20:43

Do posledního místečka zaplněný Eden si vychutnal nástup obou týmů i nejpopulárnější fotbalovou hymnu. Vše je připraveno k začátku utkání, výkop bude mít Plzeň.

20:45
Utkání bylo zahájeno
20:45

1. minuta Plzeň začala naprosto nebojácným způsobem. Zatlačila Barcelonu a málem by byla bývala šla do vedení, kdyby Jiráčkovi krásný pas Horvátha neuskočil na mokrém trávníku. Jinak by šel plzeňský záložník úplně sám na brankáře.

20:47

3. minuta Plzeň dlouho nechtěla půjčit soupeři míč. Až teď se Barcelona dostala ke své kombinaci, která ale záhy skončila nepřesnou přihrávkou.

20:48

4. minuta Rajtoral krásně vystihl na polovině hřiště přihrávku soupeře a vystartoval do rychlého brejku. S míčem na kopačkách doběhl až k velkému vápnu, odkud nepřesně hledal na straně dobíhajícího Petrželu.

20:49

5. minuta Plzeň hodně náročným napadáním nedovoluje Barceloně rozehrávat. Katalánci se na hřišti hledají, kdo se těšil na jejich pověstné kombinace, má zatím smůlu.

20:51

7. minuta Až teď se Barcelona dostala k postupnému útoku. Lionel Messi zakončoval z velké dálky a trefil střed brány, kde stál připravený Pavlík.

20:53

8. minuta Krátkým přihrávkám dal konec Messi, který přihrával pouze na paty spoluhráčů a míč doputoval do autu. Pavlík bude odkopávat od vlastní brány.

20:54

10. minuta Edenem to pořádně zahučelo, Pilař se nebál Alvese, vybojoval míč a centroval na Petrželu. Tomu chybělo k zakončení půl kroku!

20:55

11. minuta Horko bylo i na druhé straně. Centr z pravé strany ale dokázal odvrátit Čišovský.

20:57

13. minuta Jiráček ve vápně stáhl k zemi Fábregase a může být hodně rád, jak situace dopadla. Rozhodčí mohl penaltu klidně pískat.

20:58

14. minuta Thiago narazil mezi beky na Messiho, který se chystal vyrazit do samostatného úniku, ale míč na paty nedokázal zdárně zpracovat.

21:00

15. minuta Pilař znovu zamotal hlavy obráncům Barcelony. Pique ho trefil k zemi, ale rozhodčí znovu mlčí. Píská Eden.

21:00

16. minuta Pilař na druhé straně musel zastavit rychlý brejk, hlavní sudí tentokráte píská a dokonce dává Pilařovi žlutou kartu.

21:01

17. minuta Plzeň byla blízko blizoučko první branky! Kolář špičkou kopačky vysunul do brejku Petrželu, který šel od poloviny hřiště sám na brankáře. Valdés jeho přízemní střelu stačil vytěsnit!

21:02

18. minuta Dalši šance Plzně. Rajtoral našel ve vápně Koláře, který z výborné pozice jen přestřelil bránu!

21:04

20. minuta Horváth ubránil Messiho a Barcelona musela centrovat. Střední obránci Plzně jsou zatím ve vzduchu bezchybní.

21:05

21. minuta Plzeň zatím dobře brání a tak to hosté zkouší z dálky. Fábregas napřáhl z dobrých třiceti metrů. Jeho dělovka trefila připraveného Pavlíka.

21:06

22. minuta Krutá rána pro Plzeň. Čišovský ve vápně podtrhnul Messiho. Rozhodčí nejen že ukázal na pokutový kop, ale ukázal Čišovskému červenou kartu. O tomto momentu se ale bude určitě ještě hodně dlouho mluvit.

21:07
Plzeň - Barcelona 0:1!

24. minuta Míč si na penaltový puntík postavil Lionel Messi a s přehledem penaltu k levé tyči proměnil. Teď to bude mít Plzeň hodně těžké.

21:07
Postřeh Martina Frýdka

Zatím je to nahoru dolů. Škoda těch šancí. Ani Petržela neudělal nic špatně. Běžel od poloviny hřiště, chtěl to dát podle brankáře, ale ten byl připravený. Možná mohl dát tvrdší střelu. A pak přišla penalta. Rozhodčí dlouho čekal, než jí písknul, ale asi být měla, jenže to vyloučení bylo hodně přísné. To je dvojitý trest. Škoda, do té chvíle hrála Plzeň výbroně. Měla víc šancí.

21:09

25. minuta Bakoš musí po taktickém střídání přepustit místo Ševinskému. Při odchodu z trávníku si neodpustil komentáře k hlavnímu rozhodčímu.

21:11

27. minuta Plzeň v deseti brání na své polovině. Barca bude zahrávat nepříjemnou standardku.

21:14

30. minuta Oslabená Plzeň se vydala do útoku a drží se na polovině soupeře. Ovšem daleko od brány Valdése.

21:16

32. minuta Thiago se srazil s některým z plzeňských hráčů a hra se zdržela kvůli ošetření. Eden mezitím znovu píská poté, co Barcelona Plzni sportovně nevrátila zakopnutý míč.

21:18

34. minuta Cuenca faulován Limberským na hranici vápna. Barca bude zahrávat zkrácený roh.

21:19

35. minuta Messi centrem nikoho nenašel a znovu do brejku mohl Petržela. Tentokráte byl na půlící čáře u míče dříve bránící Abidal.

21:20

36. minuta Cuenca dnes patří mezi nejaktivnější hostující hráče. Tentokráte si před vápnem srovnal míč a zkoušel to z dálky. Těsně přestřelil.

21:21

37. minuta Jiráček centroval do pokutového území, ale přehnal to s razancí. Hosté budou odkopávat od vlastní brány.

21:24

40. minuta Plzeň na malou chvíli vyrazila dopředu, ale bez úspěchu. Už hraje znovu Barca.

21:26

42. minuta Messi opět v akci, ze sedmnácti metrů mířil k pravé tyči. Pavlík byl ale u míče včas a vytěsnil jeho pokus na roh, kterému se Viktorka ubránila.

21:27

Plzeň hraje v deseti, co jí Barcelona dovolí a dělá to dobře. Mají ve předu rychlostní typy hráčů, kteří při troše štěstí mohou něco udělat. Škoda, že Pilař nebo Kolář nedali gól, to by pak hráči Bracelony nebyli tolik v klidu a museli by toho ukázat ještě víc.

21:29

44. minuta Barcelona závěr poločasu kontroluje a drží míč na polovině soupeře. Plzeň se pokouší o rychlé brejky, jenže příliš brzo po zisku míč zase ztrácí.

21:31
Plzeň - Barcelona 0:2!

45 + 2. minuta Plzeň dostala v samém závěru nastavení druhou branku. Znovu úřadoval Lionel Messi, který se uvolnil mezi obránci a s obrovským přehledem uklidil míč do sítě. 0:2!

21:33
První poločas skončil

Je konec prvního poločasu, ve kterém měla Plzeň obrovskou smůlu. Viktorka začala aktivně a chvílemi Barcenu hodně trápila. Petržela měl dvě šance, jednou dokonce uháněl sám na bránu, ale stejně jako Kolář o pár minut později branku nevstřelil. Pak přišel trest a penaltová branka Messiho, který v závěru poločasu ještě navýšil vedení Katalánců. Daleko důležitějším momentem ale bylo sporné vyloučení obránce Čišovského, které předcházelo úvodní a jubilejní dvousté brance Messiho.

21:47
Druhý poločas byl zahájen
21:49

46. minuta Barcelona začala druhý poločas s velkou chutí. Fábregas zakombinoval se spoluhráči a dostal se až za obranu: Vybíhajícího Pavlíka chtěl lobovat, což se mu také povedlo. Míč ale prolétel těsně vedle.

21:49

48. minuta Petržela vybojoval po dlouhém sprintu roh.

21:50

48. minuta Viktorka ho zahrala nakrátko a Petržela vůbec nevěděl co s míčem.

21:51

49. minuta Petržela se dostal před Alvese a došel si pro faul i kartu pro obránce Barcelony.

21:51

50. minuta Jiráčkův centr byl zblokován na roh.

21:52

51. minuta Pique nepříjemný míč odvrátil, ale Plzeň pokračovala v útoku a vybojovala další standardku. Tentokráte hodně nebezpečnou. Přímý kop asi z 25 metrů.

21:52

51. minuta Horváth ale trefil jen početnou zeď katalánského celku.

21:55

53. minuta Barcelona se vymanila z krátkého tlaku domácích a už zase hraje svojí hru. Plzeň v deseti lidech naskládaná kolem svého pokutového území.

21:55
Standradky nerozhrávat

Je dobře, že hráči Plzně nezalezli a snaží se hrát na brejky a na standardky, některá může vyjít. Spíš bych se ale snažil střílet na branku a ne je rozhrávat, jako tu první po přestávce. Je tu samozřejmě riziko, že v deseti dostanou další góly, ale hrát aktivně musí.

21:56

54. minuta Messi zahrával podobnou standardku jako před chvíli Pavel Horváth na druhé straně, ale provedl to daleko lépe. Pavlík se po jeho ráně musel hodně natahovat.

21:59
Už se viděli v kabině

Ještě se vrátím k druhému gólu. To Messi udělal nádherně, ale asi mohlo i to, že kluci z Plzně už se nejspíš viděli v kabině, protože to bylo v nastaveném čase.

22:00

57. minuta Moc zajímavého se toho na hřišti neděje. Barcelona zatím marně hledá cestu k zakončení.

22:02

59. minuta Kolář si vyšlápl na Piqueho a dostal žlutou kartu.

22:05

62. minuta Cuenca se hezky uvolnil přes tři hráče, pak ale přišel o míč.

22:07

64. minuta Jiráček dlouho okopával Alvese, až získal míč. Rozhodčí ale jeho brejk pro faul zastavil.

22:07

65. minuta Barcelona střídá, odchází Busquets, přichází Keita.

22:08

67. minuta Mohlo být veseleji, jenže Petrželovi dnes není souzeno střílet branky. Pilař s Limberským zakombinovali vlevo, prvně jmenovaný odcentroval a míč dosedl přímo na volej Petržely, ten z pětí metrů trefil jen boční síť branky naprosto bezmocného Valdése.

22:09

68. minuta Na druhé straně trefil Thiago hlavičkou horní tyč!

22:10

68. minuta Domácí střídají. Odchází Kolář, kterého nahradí Ďuriš.

22:12

70. minuta Střídá i Barcelona. Maxwell si zahraje místo Daniela Alvese.

22:14
Plzeň - Barcelona 0:3!

72. minuta Nenápadná akce Barcelony znamená třetí branku. Cuenca se hezky uvolnil, nacentroval do vápna, kde byl úplně sám Cesc Fábregas a hlavou nedal Pavlíkovi šanci. 0:3!

22:16

73. minuta Pavlík po třetím gólu zlostí praštil s míčem a dostal žlutou.

22:16
Bez míče je to vysilující

Je to těžké hrát v deseti pro Braceloně. Ta už hraje, co potřebuje, vždycky jakoby Plzeňáky uspávala a pak najednou vyrazí dopředu - tak padl i třetí gól. Možná hrozí, že Plzeň dostane ještě další jeden - dva góly. Už toho mají dost, běhají teď vlastně pořád bez míče a to je hodně vysilující.

22:17

75. minuta Ďuriš nedal dýchat Piquemu a zahnal ho až k rohovému praporku, kde mu rozhodčí odpískal faul. Viktorka hodně protestovala a Horváth dostal žlutou.

22:19

77. minuta Viktorka střídá. Hřiště opouští kapitán Pavel Horváth a atmosféru Ligy mistrů si premiérově vyzkouší posila z Baníku Ostrava Radím Řezník.

22:22

80. minuta Rajtoral se dostal pod tlak napadajících hráčů, ale efektivní kličkou se jich zbavil. Vysloužil si potlesk tribun, ale Plzeň pak jen odevzdala míč.

22:24

82. minuta Barcelona má hru pevně pod kontrolou a bude kopat další standardku.

22:26

84. minuta Plzeň vyrazila v šesti do útok, ale Pilař stál v ofsajdu.

22:27

86. minuta Messi našel za obranou vysokým nákopem Fábregase, který si ale míč ideálně nezpracoval.

22:29

87. minuta Messi se prokličkoval do vápna, ale ránou ke vzdálenější tyči trefil jen clonícího Ševinského.

22:31

89. minuta Utkání se dohrává pod taktovou hostů, kteří drží míč na polovině hřiště.

22:31
Poděkování stavitelům

Škoda šance Petržely, kterou v úvodu zápasu nevyužil, Barcelona by potom musela hrát na vyšší obrátky. A pak to vyloučení, proti Barceloně je těžžké hrát v jedenácti, natož deseti. Messi vypadá, jako že neběhá, ale pak dostane míč a dá milimetrovou přihrávku. Jsem rád, že jsem ho viděl a musím poděkovat plzeňským stavitelům, že nestihli stadion včas dostavět a já jsem ten zápas mohl vidět na vlastní oči... (smích)

22:32

90. minuta Messi na malém vápně trefil hrudí vysoký míč. Míč prolétl pár centimetrů kolem levé tyče!

22:33

90 + 1. minuta Rozhodčí nastavuje 2 minuty. Barca bude chtít podržet míč na svých kopačkách.

22:34
Plzeň - Barcelona 0:4!

90+2. minuta Tento zápas patří Lionelu Messimu. Barcelonský klenot si narazil se spoluhráčem, dostal se za obranu, položil si Pavlíka a ránou do prázdné brány dovršil svůj třináctý hattrick v dresu Barcelony! 0:4!

22:36
Utkání skončilo. Plzeň - Barcelona 0:4

Je konec utkání, které patřilo Messimu. Nejlepší fotbalista planety v něm vstřelil svou dvoustou branku v Barceloně a svým hattrickem pomohl Kataláncům naprosto ovládnout utkání. Nutno ale podotknout, že Plzeň rozhodně špatným soupeřem nebyla. Nejdůležitějším momentem v utkání bylo vyloučení obránce Čišovského, které hostům výrazně ušetřilo práci. V konečném součtu je výsledek pro Viktorku hodně krutý.