Kdo jsou hrdinové dnešní doby?

Kdo jsou hrdinové dnešní doby?

Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Moc nekříčí, spíš pracují. Vždy vidí a najdou cestu. I v těžkých situacích si zachovávají optimizmus, lidskost a humor. Je jich několik.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Myslím, že všichni, kdo se nebojí opravdu žít svůj život, zářit i pro ostatní a posouvat tak hranice společnosti směrem k větší otevřenosti.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Dnešní doba si nežádá hrdiny pro legendy, nýbrž světa znalé poctivce, vzdělance a pracanty. Kéž nepřijde doba, kdy zase bude třeba hrdinů!
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Běda národu, který potřebuje hrdiny, kteří svými legendárními činy legitimizují všední pragmatičnost a vychtralost.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Surfař jdoucí na pomoc kámošovi, kterýho napadnul žralok. Živnostník odmítající platit výpalný. Politik, hájící zájmy státu víc než svoje.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Ti, kdo si uchovali nezávislost ducha a svým dílem, občanskou odvahou nebo chápající pomocí bližním mohou být příkladem nám ostatním.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Vedle lidí, kterým se říká hrdinové, mi došlo, že jsou naprosto obyčejní. Když jsem to řekl, některé z nich to naštvalo. Hrdinové se smáli.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Ti, kdo pracují, namísto aby pletichařili o přístup k penězovodům a ti, kdo mají vlastní úsudek bez ovlivnění řvaním z toho či onoho tábora.
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Je jich několik typů:1.Lidé výjimeční ve svých oborech;mediálně nezajímaví.2.Zločinci na útěku a sportovci.3.Celebrity;nevyznačují se ničím.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru